Toplu sünnet ve kulak delme şöleni

Toplu sünnet ve  kulak delme şöleni
Emet Belediyesi'nin tarafından düzenlenen geleneksel toplu sünnet ve kulak delme şöleni, Emet Termal Resort Otel'de gerçekleştirildi.
Yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığı şölenle 25 Emet ilçesinde ikamet eden çocuk sünnet ve kulak delme etkinliğine katıldı.
Şölen kapsamında ilk olarak Emet Babukbey Camii'nde mevlit okutuldu. Okunan mevlit’in ardından ilçede sünnet konvoyu oluşturuldu.
Yapılan sünnet konvoyunun ardından Emet Termal Otelin katkılarıyla, otelde amfi tiyatrosunda bir eğlence düzenlendi. Büyük katılımın olduğu eğlenceye Kütahya Valisi Kenan Çiftçi , Kütahya Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık , Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar , Emet Vekil Kaymakamı Mustafa Koç , Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca ve çok sayıda idari müdür ile siyasi parti yetkilileri katıldı.
Gecede ilk olarak Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca bir konuşma yaptı. Koca , "Her çocuğun ve Her çocuk sahibi bir anne ve babanın hayatta iki özentisi vardır. Erken çocuklu ailenin özentisi oğlunun sünnet olması ve de düğününü görmektir. Kız çocuklu ailenin de özentisi kızının kulağına küpe takılması ve düğününü görmektir. Bugün burada ilkini birlikte gerçekleştiriyoruz. İnşallah çocuklarınızın düğününü de görürsünüz" dedi.
Belediye Başkanı Koca’nın ardından bir konuşma yapan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, "Sünnet bizim geleneğimiz, ilmen ve tıbbende sünnetin faydaları ispatlanmıştır. Bazı ülkelerde sünnet yasaklanmaktadır. Bunun tek nedeni vardır. Bu konuyu ilmen incelemedikleri içindir. Allah (c.c) inşallah çocuklarınızın mürvetini de gösterir.Emet ilçemize her geldiğimde, Emet’in ayrı bir güzelliğini görüyorum. Çok zengin bir ilçemiz, yer altıda üstüde çok zengin bir ilçe Emet, nüfusu da her geçen gün artmakta, dünyanın hiçbir yerinde olmayan termal kaynaklara sahip, yosunlu havuza girmek isterseniz tek adresiniz dünyada sadece Emet ilçemizdir. Tüm insanı, resmi kuruluşları , sivil toplum örgütleri birbirine bağlı kaynaşmış ilçe görmedim bu yüzden Emet ‘i çok seviyorum" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından ilk olarak Kütahya Evliya Çelebi Mehteran Takımı bir gösteri sundu. Mehteran takımının gösterisinin ardından sevilen sanatçı Ümit Yaşar bir konser verdi.
Yaklaşık iki saat sahnede kalan Ümit Yaşar en son şarkıları seslendirerek Emetlileri coşturdu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com