“Toplu taşıma araçları 01.00'e kadar çalışsın”

“Toplu taşıma araçları  01.00'e kadar çalışsın”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Sekreteri Nuran Altunseven, kent içi toplu ulaşım araçlaranın 01.00'e kadar çalışması gerektiğini söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Sekreteri Nuran Altunseven, kent içi toplu ulaşım araçlaranın 01.00'e kadar çalışması gerektiğini söyledi. 
Altunseven, yaptığı açıklamada, Kütahya Belediyesi Özel Halk Otobüsleri'nin 23.30'a kadar çalıştığını, Ramazan ayı sebebiyle esnafların sahura kadar açık olduğunu anımsattı. Altunseven, toplu ulaşım araçlarının 01.00'e kadar çalışması gerettiğini belirterek, şöyle konuştu: "Mübarek Ramazan Ayını huşu içinde geçirmekteyiz.İnsanlarımız İftardan sonra esnaflarımız sahura kadar açık olduğu için dışarıya çıkıyor.Kimi vatandaşımız esnaf dan alış veriş yapıyor, kimi vatandaşımız çay bahçesinde ailesi ile birlikte çayını içiyor.Kimi insanımızda eş dost ziyaretine gidiyor.Ama Ramazanda en büyük sıkıntı ise ulaşım sıkıntısı.Ramazan ayı boyunca sahura kadar esnaf açık olurken Kütahya da toplu taşıma araçları gece saat 23:30 hatta kimi zaman en geç saat 24:00'de bitiyor.Haliyle bu durum hem halkı hem de en çok esnafı etkiliyor.Ramazan da toplu taşıma araçları çoğu zaman saat 23:30'da bitecekse esnafın sahura kadar dükkanlarını açmasının anlamı nerede? Sormak ve sorgulamak lazım ? Diğer çevre illerde Bırakın Ramazanı diğer normal günlerde en geç saat 01.00'a kadar toplu taşıma araçları çalışırken Kütahya’da bırakın normal günleri Ramazan da gece Saat 01.00'a kadar devam etmiyor. Bunu anlamak mümkün değil?. 
Biz CHP’si olarak Ramazan ayı boyunca Kütahya ekonomisinin azda olsa canlanması esnafın kazanması halkın iftardan sonra Ramazan’ı daha iyi yaşaması ve önümüzdeki haftalarda başlayacak olan bayram alışverişlerini rahat yapabilmesi için ulaşımın Kütahya da Saat 01.00'a kadar devam etmesini talep ediyoruz. Toplu taşıma araçları gece 01’e kadar devam ederse haliyle belediye otobüslerde kazanmış olacak. Bu konuda da Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça’nın bizim haklı talebimize kulak tıkamamasını talep ediyoruz. Toplu taşıma araçlarının gece 01.00'a kadar çalışacağının sorun yaşanması halinde halk dan gelen şikayetleri belediye yönetimi olarak dikkate alacakları yönde kamuoyuna açıklama yapmasını istiyoruz. Umarız bu haklı talebimize Başta Kütahya Belediyesi yönetimi, belediye meclis üyeleri ve Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği dikkate alırlar."
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com