Toplu taşımada kartlı sisteme geçilecek

Toplu taşımada kartlı sisteme geçilecek
Uşak Belediyesi, önümüzdeki aylarda kent için toplu taşımada otobüs ve kartlı sisteme geçmeyi hedefliyor.

Yeni sistemle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Ali Erdoğan, çok fonksiyonlu bir kent kartı oluşturmak istediklerini söyledi.

Uşak Belediyesi artan şehir nüfusu ve yeni yapılaşma alanlarının artmasıyla birlikte toplu taşıma sistemini değiştirmeye hazırlanıyor.

Vatandaşların da yoğun bir şekilde şikayet ettiği minibüslü toplu taşıma kent kart ve otobüs uygulaması ile tarihe karışacak.

Belediye Başkanı Ali Erdoğan toplu taşımada geçerli olacak kent kart uygulamasının çok fonksiyonlu olacağını söyledi.

Kent kartı sahibi olan vatandaşların şehir içi toplu ulaşımda bu kartlarını kullanmanın yanı sıra su, doğalgaz ve elektrik faturasını da ödeyebileceğini belirten Erdoğan aynı kartla bankamatiklerden maaş çekimi yapılıp yapılamayacağını da araştırdıklarını söyledi.

Kent kart sisteminin amacının kent yaşamını kolaylaştırmak ve toplu taşımadaki konforu arttırmak olduğunu kaydeden Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, “Sistemin tam randımanlı olması için bankalar ile görüşmelerimiz var. Ondan sonra planlamalarımızı hayata geçirmek istiyoruz. Otobüslerde başlayacağımız kartlı sistem ilimize her anlamda fayda sağlayacak. Uzun zamandan beri toplu taşımada kartlı sisteme geçmek için çalışıyoruz. Yeni sistem ile minibüsten otobüse geçecek olan şehrimiz her anlamı ile rahatlayacak. Kartların otobüslerde binmeyi kolaylaştıran bir kart olmasındansa faturaları yatıran ve maaşları çekebilen çok amaçlı kullanılan bir kent kart olmasını arzuluyoruz. Otobüslerde başlayan kartlı sistemin insanları mutlu eden ve birçok kart kullanımından tek kart kullanımına sevk eden bir sistem olması bizi heyecanlandırıyor. Belediyeciliğin sadece alt yağı ve üst yapı ile vatandaşları mutlu etmekten ziyade, hayatın birçok alanında kolaylık sağlayan bir anlayış olmasını istememiz nedeni ile bu sistemi hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Kent kart uygulaması ve toplu taşımada otobüslerin kullanılmaya başlanması ile ilgili projenin çalışmalarını sürdürdüklerini de belirten Ali Erdoğan, “ Kent kart için ön araştırmalarımızı tamamladık. Bankalar ile de görüşerek sistemin olabilirliği üzerinde konuşacağız. Kısa sürede hayata geçirmek istediğimiz yeni sistem ile vatandaşlarımızın kent yaşamı rahatlayacak. Projenin ilk ayağı olan toplu taşımada otobüs kullanımını önümüzdeki aylarda başlayacağız” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com