Toplu ulaşıma navigasyon geliyor!

Toplu ulaşıma navigasyon geliyor!
İstanbulluların sistemden yararlanabilmesi için test çalışmaları sürüyor.

Vatandaş, gitmek istediği noktaya hangi ulaşım aracıyla en kısa sürede varabileceğini, aktarma noktalarını, alternatif yolları, ödeyeceği ücreti yola çıkmadan mobil toplu ulaşım navigasyonuyla öğrenebilecek.

Bu sistemle vatandaşlar güdecekleri nokta için birden fazla güzergah seçeneği ile hangi toplu ulaşım araçlarını kullanmaları gerektiği bilgisine sahip olabilecek. Ayrıca sistemle ayrıca belirtilen noktaya kaç dakikada varabilecekleri bilgisi de sunulacak. Toplu taşıma navigasyon sisteminin kullanımı için web tabanlı uygulama üretildi.

ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA HİZMETE GİRECEK
Metro, metrobüs, tren, tramvay, füniküler, deniz otobüsleri, şehir hatları, tünel, otobüs, minibüs ve dolmuş hatları toplu ulaşım navigasyonuna ve AB veri standartlarına uygun bir şekilde sisteme işlendi. İstanbulluların sistemden yararlanabilmesi için test çalışmaları sürüyor. Önümüzdeki aylarda sistemin hizmete gireceği öğrenildi. Projeye yapılacak sistemsel geliştirmelerle ulaşım sistemlerinin birbirleriyle haberleşebilir hale getirilerek 'akıllı toplu ulaşım' yapısının oluşturulması hedefleniyor.(SYK)

Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com