Toplum sağlığı merkezi tedbir amacıyla boşaltıldı

Toplum sağlığı merkezi tedbir amacıyla boşaltıldı
Kütahya'nın Gediz İlçesi Toplum Sağlığı Merkezi, 19 Mayıs 2011 tarihinde meydana gelen Simav depreminde hasar gördüğü için tedbir amacıyla boşaltıldı.

Kütahya'nın Gediz İlçesi Toplum Sağlığı Merkezi, 19 Mayıs 2011 tarihinde meydana gelen Simav depreminde hasar gördüğü için tedbir amacıyla boşaltıldı.
Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Toplum Sağlığı Merkezi ve üzerindeki 6 lojmanda ilk incelemelerle bazı hasarların görülmesi üzerine geçici olarak tedbir amaçlı boşaltıldığını söyledi.
Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, boşaltılan Toplum Sağlığı Merkezindeki personelin 2 Numaralı Sağlık Ocağına taşındığını, lojmanlarında geçici olarak kullanıma kapatıldığını belirtti.
Diğer taraftan, ilçeye bağlı Kayaköy beldesi ile Yumrutaş, Saruhanlar, Kıranköy ve Köpenez köylerindeki vatandaşların hasar başvurusu sonucunda 4 kişilik teknik ekip tarafından bu yerleşim yerlerinde de incelemeler yapıldığını bildiren Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, 'Bu incelemelerde toplam 8 adet binanın hasarlı oturulamaz olduğu, 20 binanın da hasarlı oturulur olduğu tespit edilmiştir. Daha sonra meydana gelen artçı depremler sonunda toplam 80 vatandaşımız daha başvuruda bulunmuş olup, inceleme yapmak üzere Simav kriz merkezinden teknik ekip görevlendirmesi yapılmıştır. Bu gün ilçemize gelerek incelemelerine başlayacak olan teknik ekibin yapacağı çalışmalar sonunda zarar gören vatandaşlarımız detaylı şekilde ilgilendirilecek. Bu süreçte Kayaköy İlköğretim Okulunda çatlaklar tespit edilmiş olup, öğrenciler tedbir amaçlı olarak Yeşilçay İlköğretim okulunda eğitim-öğretime ara vermeden devam etmektedir. Erdoğmuş Sağlık Ocağımızdan gelen talep üzerine araştırma yapmak üzere teknik eleman istenmiştir. Ayrıca Yumrutaş, Abide ve Eceköyde 3 minarenin hasar tespiti yapılmış olup kesin hasar tespiti beklenmektedir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com