'Topluma kazandırılması gereken çocuklar' projesi

'Topluma kazandırılması gereken çocuklar' projesi
Kütahya'da, 'topluma kazandırılması gereken çocuklar projesi'ne start verildiği bildirildi.

Kütahya'da, 'topluma kazandırılması gereken çocuklar projesi'ne start verildiği bildirildi.
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Boğa başkanlığındaki İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Rüştü Kırış, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Tarhan, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdür Yardımcısı Kadir Ergani'den oluşan heyet, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasını (KÜTSO) ziyaret etti.
Ziyarette, KÜTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmet Özotraç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Öncel, Yönetim Kurulu üyeleri Harun Yurdagül, Enver Özer, Aysel Yükselener, Sezai Ar, Salih Çetiner, Mehmet Atakan hazır bulundu.
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Boğa, Kütahya'da başlatılan 'topluma kazandırılması gereken çocuklar projesi' hakkında bilgiler vererek, mesleki eğitimin projeye olumlu katkılar sağlayacağını anlattı. Boğa, işverenlerin, çıraklık eğitim, halk eğitim merkezi gibi tüm eğitim camiasının işbirliği yapması gerektiğini belirterek, topluma kazandırılması gereken çocukların daha erken yaşlarda dahil edileceği bir proje ile daha önceden kontrol altına alınabileceğini, bu çocuklara dair tüm toplumun sorumluluğuna duyarlı olması gerektiğini ifade etti.
KÜTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ise, KÜTSO tarafından eğitime çok önem verildiğini, topluma kazandırılması gereken çocuklar hakkındaki projenin de içinde bulunmaktan memnuniyet duyulacağını, odanın öncülüğünde kente bir meslek lisesi kazandırıldığını söşledi.
Güral, eğitime verilen önemden dolayı, meslek lisesi atölye binalarının yapımı için çalışmaların başlatıldığını ve KÜTSO Anaokulunun da yapımı için inşaatının devam ettiğini dile getirdi.
Güral, söz konusu topluma kazandırılması gereken çocuklar hakkındaki projeye dair, KÜTSO'ya düşen görevlerin, taleplerin yerine getirilmesi için gereğini yapmaya hazır olunduğunu sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com