Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik yapılmış!

Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik yapılmış!
İmam hatip ve Anadolu imam hatip liselerinin haftalık ders çizelgesi yenilendi.

İmam hatip liselerinin seçmeli derslerine, ‘’temel İslam bilimleri” ile ‘’Türk İslam sanatları”; zorunlu derslere de ‘’İslam, kültür ve medeniyeti” dersi eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün, toplumun ihtiyaçları, öğrenci, öğretmen ve velilerin taleplerini göz önünde bulundurarak hazırladığı teklif üzerine, Talim ve Terbiye Kurulu kararıyla imam hatip lisesi öğrencilerinin alanlarına yönelik seçmeli ve zorunlu dersler hazırlandı.

KONUYLA İLGİLİ ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ

Akademisyen, alan uzmanı ve öğretmenlerden oluşan komisyon, zorunlu ve seçmeli yeni derslerin öğretim programları üzerinde çalıştı.

Konuyla ilgili çalıştay düzenlendi, bundan önce Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce tüm imam hatip liselerine programlara ilişkin öneri formu gönderilerek, öğretmen ve öğrencilerin görüşlerine de başvuruldu.

İmam hatip liselerinde ve diğer tüm liselerde ‘’dil ve anlatım, matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, yabancı diller, spor ve sosyal etkinlik, güzel sanatlar, bilişim” dersleri seçmeli okutuluyor.

Yapılan yeni düzenlemeyle imam hatip liselerinin seçmeli derslerine alanla ilgili “temel İslam bilimleri”, ”Türk İslam sanatları” eklendi.

Bu seçmeli derslerin yanı sıra imam hatip lisesi zorunlu derslerine, ‘’İslam kültür ve medeniyeti” dersi de dahil edildi. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com