Toprak: "Maddeler yasal değil"

Toprak: "Maddeler yasal değil"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, 4+4+4 yasa teklifi hakkında konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasa teklifinin, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edilmesiyle ilgili, komisyondan geçen 20 maddenin kendileri için yasal olmadığını söyledi.

Toprak, partisinin Karaman İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasanın ne olduğunu gerçekten bilmediklerini ancak ne getirdiğini tahmin ettiklerini belirtti.

Türkiye'nin yüzde 91'inin bu yasanın ne getirdiğini bilmediğini iddia eden Toprak, ''Bu yasa, bizim evlatlarımızın geleceğini yok ediyor'' diye konuştu.

CHP'li milletvekilleri olarak bu yasanın geçmemesi için aslanlar gibi mücadele ettiklerini, insan üstü bir irade sergilediklerini ifade eden Toprak, şunları kaydetti:

''CHP'li milletvekillerinin komisyona girmesi engellenerek, 20 madde yarım saatte komisyondan geçiyor. 5 maddesi günlerdir geçmeyen bir yasanın 20 maddesi yarım saatte geçiyor. Şu anda komisyondan geçen 20 madde, bizim için yasal değil. Komisyonun tekrar açılıp 20 maddenin tekrar görüşülmesi lazım.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com