Toprak: Soylu AKP'ye yaranmak istiyor

Toprak: Soylu AKP'ye yaranmak istiyor
CHP’li Erdoğan Toprak, AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla ilgili CHP'ye yönelik açıklamalarını eleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun, bir partinin genel başkanı iken AKP'ye söylenmedik laf bırakmadığını, AKP'ye geçtikten sonra geçmişi unutup CHP'ye yönelik anlamsız ve düzeysiz eleştiriler yaptığını ifade etti.

Erdoğan Toprak, şunları kaydetti:
 
''Soylu, kendisini AKP'ye kabul ettirmek ve birilerine yaranmak adına Cumhuriyet Halk Partisi'ne saldırmaktadır. Elbette ki insanlar farklı partilerde siyaset yapabilirler, ama bunu soylu bir biçimde, asil bir biçimde, dün söylediklerini yutmadan, hiçe saymadan yaparlar. Dün AKP'ye söylenmedik laf bırakmayacaksın, AKP'ye geçtikten sonra hepsini unutup CHP'yi eleştireceksin. Siyasetin etiğini hiçe sayanlar, siyasetin ahlakını ayaklar altına alanlar CHP'ye laf söyleyemez. CHP'yi Cumhuriyet Bayramı'nı istismar etmekle eleştiren Soylu, dönüp önce kendisine, sonra yeni partisine baksın.
 
Baksın ve hangi değerleri istismar ettiklerini, hangi değerleri kendi siyasi geleceklerine feda ettiğini görsün. Siyaset her şeyden önce tutarlılık işidir. Halka gerçekleri söyleme işidir. Bu halk hangi Süleyman'a inansın? Dün 'Bu ülkenin herkese çatan ve kaos yaratan bir Başbakanı var' diyen Süleyman'a mı, yoksa AKP Genel Başkan Yardımcısı olduktan sonra CHP'yi eleştiren Süleyman'a mı? Süleyman Soylu şunu unutmasın. CHP Cumhuriyet kurulduğundan beri Cumhuriyeti savunmaktan asla vazgeçmemiştir ve vazgeçmeyecektir. Soylu, CHP tarihini okursa tutarlı olmanın ne demek olduğunu anlar.'' (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com