Töre cinayetine ağır karar

Töre cinayetine ağır karar
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, evlerinin bahçesindeki kümeste cesedi toprağa gömülü bulunan Medine Memi'yi öldürdükleri iddiasıyla yargılanan genç kızın babası ve dedesi, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Adıyaman Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın karar duruşmasına, Medine Memi'nin tutuklu yargılanan dedesi Fethi, babası Ayhan Memi ve avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, davada karar aşamasına gelindiğini belirterek, sanıklara son sözlerini sordu. Fethi Memi, beraatini talep ederken, Ayhan Memi ise beraatıni istedi ve suçu işleyenin babası olduğunu öne sürdü.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERİLDİ

Mahkeme heyeti, canavarca hisle Medine Memi'yi tasarlayarak kasten öldürdükleri sabit görülen sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarına karar verdi.

Yargılama aşamasında pişmanlık gösteren davranışların tespit edilmemesi ve öldürme eyleminde birden fazla nitelikli halin bir arada gerçekleştirilmesi göz önünde bulundurularak, sanıklar hakkında TCK'nın 62. maddesinin uygulanmasına yer verilmedi.

CANLI OLARAK GÖMÜLDÜ

İddiaya göre, Medine Memi isimli genç kız, erkeklerle konuştuğu için babası ve dedesi tarafından evde kimsenin olmadığı esnada evin arka bahçesinde bulunan kümesin içerisine yaklaşık iki metre uzunluğunda çukur kazarak gömülmüş ve üzeri betonla kapatılmıştı. Cinayet olayının üzerinden 45 gün geçmesinin ardından bir ihbar üzerinepolis ekipleri aile fertlerinin ifadesine başvurarak, betonla kapatılan kümesin kazılması sonucunda cesede ulaşılmıştı. Cesedinin sırtı kuzey yönünde oturur vaziyette dizlerinin karnına doğru çekilmiş ve üzerinde elbiseleri, boynunda bağlı şekilde eşarbın olduğunun görülmüştü. İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan histopatolojik ve toksikolojik değerlendirmeler ve incelemelerde Medine Memi'nin canlı olarak gömüldüğü ortaya çıkmıştı.
(SRK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com