Töre Kararı Genç Kadını Canından Etti!

Töre Kararı Genç Kadını Canından Etti!
Aile meclisinin aldığı karar, 23 yaşındaki 2 çocuk annesi kadının sonu oldu...

Diyarbakır'ın Hazro İlçesi'ne bağlı Çökeksu Köyü'nde dün akşam eşi Kadri Tekin tarafından tabancayla vurularak öldürülen 2 çocuk annesi İpek Tekin ölümüyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

KOCASI EVE ADAM ALDIĞINI GÖRDÜ
Tekin çifti 2007 yılında evlenip, zihinsel engelli 2 çocuk sahibi oldu. Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde yaşayan çift arasında şiddetli geçimsizlik yaşanmaya başlayınca, iddiaya göre Kadri Tekin eşinden şüphelenip takibe aldı.

Diyarbakır'da inşaatlarda gündelikçi olarak çalışan ve evden işe gittiğini söyleyip çıkan Kadri Tekin, takibe aldığı eşinin eve başka bir erkeği aldığını gördü. Eve giren Tekin eşi ile erkek arkadaşını görünce kavga çıktı. Kavga sırasında kimliği henüz belirlenemeyen erkek kaçarken, İpek Tekin komşularına sığındı. Tekin, komşularının haber vermesiyle gelen polise teslim edildi. İpek Tekin, Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Diyarbakır Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Kadın Sığınma Evi'ne götürülüp, burada koruma altına alındı.

SIĞINMA EVİNE GİTMEYİ KABUL ETMEDİ
Tekin, burada 1 gün kaldıktan sonra 'yüksek öldürülme riski' taşıdığı gerekçeyle Adana'ya gönderildi. Gizli yazışmalarla özel olarak korunan İpek Tekin, daha sonra iddiaya göre Adana'da tutulduğu sığınma evinden kaçıp Diyarbakır'a geldi. Polis Tekin'i Diyarbakır'da bularak, öldürülme riski bulunduğu gerekçesiyle yeniden Adana'ya göndermek istedi. Ancak Tekin, Diyarbakır'da kalmakta ısrar edip, "Ben her şeye rağmen Diyarbakır'da ayaklarımın üzerinde duracağım" diyerek sığınma evine gitmeyi kabul etmedi.

KOCA KADRİ TEKİN POLİSE TESLİM OLDU
Kent merkezinde bir arkadaşının yanına sığınan genç kadın, önceki gün akrabaları tarafından görüldü. İddiaya göre eve dönmeye ikna edilen genç kadın aile büyüklerinin elini öpmek için Hazro İlçesi'ne götürüldü. Aile meclisinin töre gereği öldürülme kararı aldığından habersiz köye giden İpek Tekin, burada kocası Kadri Tekin tarafından öldürüldü. Polise teslim olan Tekin, ilk ifadesinde eşini namus meselesi yüzünden öldürdüğünü söyledi. Töre cinayetine kurban giden İpek Tekin, köyde sessiz bir şekilde toprağa verildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com