Töre mağduru genç kadında bir darbe daha!

Töre mağduru genç kadında bir darbe daha!
Zorla evlendirildiği amcasının oğluna boşanma davası açması üzerine ölümle tehdit edilen ve 2 çocuğu elinden alınan kadına velayet davası açıldı.

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde zorla evlendirildiği amcasının oğlu M.T.'den boşanma davası açması üzerine ölümle tehdit edilen ve 2 çocuğu elinden alınan D.T. (27)'nin aleyhine bir de dava açıldığı ortaya çıktı.

Oğlu M.T.'nin ölüme üzerine dede Süleyman T., torunlarının valayetini gelini D.T.'den almak için mahkemeye başvurdu. Süleyman T., dava dilekçesinde gelininin 'ahlâka aykırı yaşam sürdüğünü' ileri sürdü. Çocuklarının elinden alınması için kayınpederi ve aynı zamanda amcası olan Süleyman T.'nin dava açmasına tepki gösteren D.T., “Ölümle tehdit ediliyorum. Bu yüzden saklanmak zorundayım. Töreye, cehalete kurban gitmek istemiyorum. Beni bulduklarında öldürecekler. Beni şişle döven kaynanamın elinden çocuklarımı almak istiyorum. Çocuklarımı alıp, onlarla birlikte yaşamak istiyorum. Bunun içinde yasal tüm haklarımı kullanacağım” dedi.

D.T., ölümle tehdit edildiğini belirterek, başvurduğu Diyarbakır Aile Mahkemesi'nden kayınpederi ve bazı yakınları hakkında kendisine 300 metreden fazla yaklaşmamaları, iletişim cihazlarıyla rahatsız etmemeleri yönünde karar aldırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com