Tören Düzenlenecek

Tören Düzenlenecek
Ankara-Eskişehir hattının hizmete girdiği 13 Mart 2009'dan bu yana, yüksek hızlı trenle (YHT) taşınan yolcu sayısının 1 milyonu geçtiği açıklandı.

Ankara-Eskişehir hattının hizmete girdiği 13 Mart 2009'dan bu yana, yüksek hızlı trenle (YHT) taşınan yolcu sayısının 1 milyonu geçtiği açıklandı. 1 Milyonuncu yolcu için ise Ankara'da tören yapılacağı bildirildi.
Ankara-Eskişehir hattının hizmete girdiği 13 Mart 2009'dan bu yana, Yüksek Hızlı Trenle (YHT) taşınan yolcu sayısı 1 milyonu geçti.
Yüksek Hızlı Trenin 999 bin 999, 1 milyonuncu ve 1 milyon 1'nci yolcuları için, 3 Mart Çarşamba saat 08.30'da Ankara Gar VİP Salonu'nda bir program düzenlenecek. Programa Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk ile TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ve üst düzey yöneticiler katılacak.
Ankara-Eskişehir arasında 1 Eylül 2009'a kadar günde 8, daha sonra günde 15 sefer yapan YHT'ler, hafta içi 4 bin, hafta sonları ise 5 bin yolcuya hizmet veriyor.
Hizmete girdiği günden bugüne Ankara-Eskişehir arasında seyahat süresini 1 saat 30 dakikaya düşüren YHT'ler ayrıca YHT ve konvansiyonel tren bağlantısı ile Ankara-İstanbul, YHT ve DMU bağlantısıyla Ankara-Kütahya, YHT ve Kamil Koç otobüs bağlantısı ile Ankara-Bursa arasında hizmet vererek şehirlerin ulaşımında önemli bir rol oynuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com