Toroğlu ofsayta düştü!

Toroğlu ofsayta düştü!
İddialar neydi ve neden yalanlandı ?

Sansürsüzhaber - Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Sekreteri Av. Murat Söylemez yaptığı yazılı açıklama ile Erman Toroğlu'nun iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

Derneğin konuyla ilgili açıklaması şöyle...

"Bugün Ulusal bir gazetede Sayın Erman Toroğlu tarafından kaleme alınan ‘Akıllılar ve aptallar' başlığı ile yayınlanan köşe yazısında, Ülkemizin en önde gelen hakemleri ve Derneğimiz Genel başkanlığını da yapmış Üst klasman gözlemcisini hedef alarak, gerçeklere aykırı bir habere yer verilmiştir. Yazı içeriğinden bazı art niyetli, yetkisiz ve etkisiz şahıslar tarafından yazı sahibi Sayın yorumcunun maalesef bilerek ve istenilerek yanıltılmış olduğu anlaşılmaktadır.

Şöyle ki;

Usulüne uygun ve Genel merkezce tanınmış şube yöneticileri üyelerinin ödediği katkı paylarını alındı belgesi karşılığı toplama yetkisine sahiptir. Fakat Genel Merkezce görevden alınmış, Dernek suçu işledikleri için Dernek üyeliğinden ihraç edilmiş ve Dernek Genel Merkezine karşı gayri hukuki olarak direnen sözde şube yöneticilerinin, Dernek üyelerinden hiçbir ad altında para alma yetkileri olmadığı gibi böyle bir durum önemli suç unsuru olarak değerlendirilmelidir.

2009 yılı Şubat ayında yapılan Şube Olağan Genel kurullarını yöntem biçim ve koşullara uygun gerçekleştirmeyen şubeler hakkında yapılan şikâyetleri değerlendiren Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, içlerinde İstanbul'un da bulunduğu bazı şubelerde genel kurulların yinelenmesi kararını almıştır. Bu gerekçeli karar üzerine İstanbul dışındaki şubeler genel kurullarını yinelemiştir. Ayrıca konu ile ilgili olarak yargıya intikal etmiş tüm davalar Genel Merkez lehine sonuçlanmış ve Yargıtay tarafından onanmıştır.

Yazıda bahsi geçen derneğimiz üyesi gözlemci ve hakemlerimizin Dernek şubesine maç görevleri ile ilgili yüzdelik katkı payını yatırmamış olmalarının sebebi bir kar elde etme maksadı ile değerlendirilmemektedir. Bilakis bunlar, yetkisiz olduğu halde dernek şube yönetimini devretmeyen ve yine yetkisiz olarak para toplamaya devam eden şube sözde yönetiminin hukuksuzluğunun acı sonuçlarıdır.

Bu nedenle başta Ülkemizin en üst düzey hakemleri olmak üzere hiçbir hakem ve gözlemcimizin Derneğimiz Genel Merkezine şu noktada borçlu olarak nitelendirilmesi söz konusu değildir.

Genel Merkeze karşı gayri hukuki olarak direnen İstanbul şube sözde yönetimi, Genel Merkezce görevden alınmış, yerine Kayyum heyeti atanmış ve sözde şube yöneticileri disiplin kuruluna sevk edilmiş ve sonuçta sabit görülen suçları nedeniyle Dernek üyeliğinden kesin olarak ihraç edilmişlerdir.

Uzun süreden beri sürüncemede kalan ve 24 Kasım Perşembe günü yapılacak olan Dernek Genel Merkez Olağanüstü Genel Kurulunun, bugüne kadar yapılamasının esas nedenleri arasında bazı hakem yöneticileri ile İstanbul şubesi sözde yöneticilerin tutum ve davranışlarının bulunduğu ayrı bir gerçektir.

Hal böyle iken Genel Merkezce görevden alınmış, yerine atanan kayyum heyetine görevi devretmemiş ve Disiplin Kurulu kararı ile Dernek üyeliğinden dolayısı ile camiasından kesin ihraç edilmiş kişilerin, Dernek üyelerinden ne ad altında olursa olsun para toplamaları ve harcama yapmaları yasal değildir.

Haber konusu yanlış bilgiler, Sayın Erman Toroğlu'na camiamız tarafından bilinen(!) kişiler aracılığı ile servis yapılmış ve maalesef Sayın Toroğlu yanıltılmıştır. Hukukun üstünlüğünü kendisine ilke edinmiş Yönetim Kurulumuz, futbol camiasında önemli yerlere sahip hakem ve gözlemcilerimize kamuoyunu yanlış yönlendirilerek yapılan bu saldırıyı kınamakta olup, hukuken gerekli olan tüm girişimlerin de bugüne kadar olduğu gibi sonuna kadar takipçisi olacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

TFFHGD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU"

ERMAN TOROĞLU'NUN İDDİASI NEYDİ ? 

Erman Toroğlu, 10 Kasım tarihli Hürriyet Gazetesi'nde çıkan 'Akıllılar ve aptallar' başlıklı köşe yazısında Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'ne borcu olan hakemler olduğunu iddia edip, borcunu ödeyenlere gerizekalı, ödemeyenlere cin gibisiniz, şeytan gibisiniz imasında bulunmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com