Toroğlu'na CHP'den sert yanıt

Toroğlu'na CHP'den sert yanıt
"Kılıçdaroğlu nal toplar" diyen Toroğlu'na cevap, eski futbolcu vekil Aksünger'den geldi.

Spor Yorumcusu Erman Toroğlu’nun CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik televizyon programında söylediklerine, CHP’den de aynı sertlikte yanıt geldi.

HADDİNİ BİLECEKSİN

Sözcü gazetesinden Başak Kaya'nın haberine göre Eski futbolcu olan CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Toroğlu’na, “Haddini bileceksin…”Aziz Yıldırım’la husumeti var Başbakan’a şirin görünmeye çalışıyor” sözleriyle tepki gösterdi.
Spor programında Alex’in Fenerbahçe’den ayrılması üzerine Başbakan Erdoğan’ın Alex’i aramasını öven ve “Başbakan Alex’i arıyor. Kılıçdaroğlu da Aziz Yıldırım’ı ziyaret ediyor. Forma hediye ediyor. Tebrik ederim ben onu. Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki makasın açılma sevebi bunlardır işte kardeşim… Birisi alır götürür, birisi nal toplar” sözlerine CHP’den sert tepki geldi. Eski profesyonel futbolcu olan CHP’li vekil Aksünger Sözcü’ye yaptığı açıklamada, Toroğlu’na siyasete girmesini önerdi.

Toroğlu’nun Aziz Yıldırım’la husumeti olduğunu ifade eden Aksünger, “Orası bir spor programı. Ağzına aldığın insan, alelade bir insan değil. Aşağılayıcı ifade kullanamazsın, ‘Kemal’ gibi ifadeler kullanamazsın. Siyaset yapacaksa yap. 90'lı yıllarda denemiş DYP’den aday olmuş, boyunun ölçüsünü almış. Bu ülkeyi kuran bir partinin genel başkanına hitap ederken ölçülü olmak zorundadır. Herkes haddini ve hukukunu bilecek. Bu ülkeyi kuran parti lideriyle doğru konuşacak” dedi.

BAŞBAKAN’A ŞİRİN GÖZÜKMEYE ÇALIŞIYOR

CHP’nin Aziz Yıldırım’ı ziyaret etmesinin sebebinin kişiler değil, Özel Yetkili Mahkemeler sistemini gündeme getirmek ve ÖYM’leri eleştirmek olduğunu vurgulayan Aksünger, “Biz kişiler üzerinden mahkemeleri eleştirmedik. Mahkemelerin yapısal problemini eleştirdik. CHP isimler üzerinden gitmedi. Başbakan’a yalakalık yapmak için Toroğlu durumu kişiselleştiriyor” dedi.

RTÜK göreve

Aksünger, “Alex ile Aziz Yıldırım arasındaki sorun siyasal olarak bakılan bir sorun değil. Erman Toroğlu kendi husumetine bu olayı siyasiler üzerinden alet ediyor. Gerektiğinde genel başkan her iki tarafı da arar görüşür. Bu olayın siyaste ile ilgisi yok. Programda ayrıca Kaya Çilingiroğlu ‘Ben projeye oy veririm’ diyor. Proje mi görmüş biliyormuş da bakmış sanki bugüne kadar. Toroğlu’nun ‘Ben CHP’ye oy verdim’ demesi de gelecek tepkileri engelleme amacı taşıyor” dedi.

Toroğlu’nun Başbakan’ı şirin göstermek istediğini savunan Aksünger, “Şike davasına kendisi muhalefet etti. Şike yasasını AKP getirdi kalkıp Başbakan’a iki kelime neden söyleyemedi. Buradaki esas konu herkes Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirebiliyor. Sıkıysa Başbakan’a 2 kelime konuş da göreyim. Demorkasi nerede var muhalefeti eleştirince var. İfade özgürlüğü muhalefeti eleştirirken var. Başbakan’ı eleştirirken ifade özgürlüğü var mı yok çünkü çıkıp ‘ağzına tıkarım’ diyorlar” diye konuştu. Aksünger, RTÜK Başkanı’nı da göreve davet ederek, “Bu adamın üslübuna dikkat etmesi için göreve davet ediyorum” demişti.

TOROĞLU NE DEMİŞTİ

Son seçimde CHP’ye ve Kılıçdaroğlu’na oy verdiğini söyleyen Toroğlu, “Benim sülalem CHP’li… Ben geçen seçim CHP’ye rey verdim. Bu seçim rey mi günahımı vermem. Aziz Yıldırım’ı ziyaret ettiği için değil. Sen toplumun yararına hareket edeceksin. Ben Kılıçdaroğlu’nun toplumun yararına hareket ettiğini düşünmüyorum. Bir Başbakan çıkıyor ne yapıyor, muhalafet lideri ne yapıyor nal topluyor” demişti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com