Toroğlu'ndan 'musalla taşı' gafı!..

Toroğlu'ndan 'musalla taşı' gafı!..
Erman Toroğlu Hürriyet Gazetesi'ndeki yazısında Trabzonspor ve Fenerbahçe'ye dünkü oyunlarından dolayı çaktı çaktı ancak yazısının sonunda düştüğü 'not' ile kendisi çakıldı!..


Sansürsüz Medya - Toroğlu'nun yazısındaki hatalı kelime kullanımı Hürriyet Gazetesi editörlerinin de gözünden kaçmış olacak ki halen hürriyet.com.tr'de hatalı kullanım duruyor.
Toroğlu "AOÇ sütü gibi" başlıklı yazısında Fenerbahçe'nin orta sahasından dört ismi Atatürk Orman Çiftliğinin yarım litrelik şişe sütlerine benzetiyor. "Dördünü alt alta ya da yan yana toplayın bir tane oyun kurucu çıkmaz. Hepsi tornadan çıkmış gibi aynı tip oyuncular. Atatürk Orman Çiftliği’nin yarım litrelik şişe sütü gibiler. Peki yoğurdu yapacak adam nerede? Kenarda. Kocaman’ın yanında. Baroni..."

Gelelim Toroğlu'nun gafına; Toroğlu yazısının sonuna eklediği not kısmında şöyle diyor:
"NOT: Türk insanını aptal sanıp, marka değerini artırmaktan bahsettiniz. Marka değerini bu zeminlerde değil artırmak, toprağın içine gömüp, üstüne musalla taşı dikiyorsunuz. Tonla paraya aldığınız Meireles acaba zeminden dolayı mı sakatlandı? Ne dersiniz?"

Oysa ki 'musalla taşı' tabutun üzerine koyulduğu taşa denilir. Genellikle Camilerin avlusunda veya mezarlıkların girişinde yeralır.

Şimdi biz de sizinle 'musalla taşı' ile 'mezar taşı' arasındaki farkı paylaşıyoruz:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com