Torunlar dede ve nineleriyle yarıştı

Torunlar dede ve nineleriyle yarıştı
Kütahya'nın Simav ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında dedeler, nineler ve torunların yarışı renkli görüntülere sahne oldu.

Kütahya'nın Simav ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında dedeler, nineler ve torunların yarışı renkli görüntülere sahne oldu.
Simav Kaymakamlığı, 23 Nisan Bayramı'nı farklı bir etkinlikle kutladı. Akbaldır Stadı'nda Dedeler ve Nineler Torunlarıyla El Ele 100 Metre Yarışı düzenlendi. Vatandaşlar önce ninelerin nefes kesen yarışını izledi. Torunlarının elini tutan nineler, 100 metreyi 60 saniyede tamamladı. Yarışmada birinciliği 4 torun sahibi Samime Öztürk, ikinciliği 3 torun sahibi Hanım Akbulut, üçüncülüğü 2 torun sahibi Adalet Şahinkaya elde etti. Piste daha sonra dedeler çıktı. Dedeler de tıpkı nineler gibi torunlarına
yaslanarak katıldığı yarışı önde bitirebilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele eti. Dedeler, ipi göğüslemek için birbirlerine çelme de taktı. Töreni izleyen yüzlerce vatandaşın tezahüratı arasında yarışı 65 saniyede Yeni Mahalle'den 5 torun sahibi Salih Kuzgun birinci, 3 torun sahibi Mustafa Çubuk ikinci, 4 torun sahibi Enver Buyroz üçüncü olarak tamamladı.
Yarış başlamadan önce ısınma hareketleri yapan dedeler ve ninelere 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı izlemeye gelen vatandaşlar ve yakınları tezahüratta bulundu. Koşuların sonunda Kaymakam Yüksel Ünal, yarışmayı kazanan birincilere 300, ikincilere 200, üçüncülere de 100 lira para ödülü takdim etti. Ünal, medeni cesaretlerinden dolayı yarışmaya katılan 12 dede ve 5 nineye teşekkür ederek, "Hepsini alınlarından öpüyorum" dedi.
İlginç yarışmaya 100'ün üzerinde dede ve ninenin talepte bulunduğunu ifade eden Kaymakam Ünal, "Yarış öncesi yarışmacıları sağlık kontrollerinden geçirdik. Herhangi bir rahatsızlığı, özellikle kalp ve damar rahatsızlığı ile şeker ve tansiyon hastalarını yarışmaya almadık. İlçede ikinci kez düzenlenen yarışmanın ilgi görmesi bizleri mutlu etti. Sponsorlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bu tür değişik etkinliklerimiz devam edecek. Geçen yıl geçirdiği depremin stresinden dolayı sıkıntılı günler geçiren
Simav halkına bu tür ilginç yarışmalar iyi geldi" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com