TORUNLAR'dan 1000 Kişiye İş Sözü

TORUNLAR'dan 1000 Kişiye İş Sözü
Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun Akis Gazetesi'ne yaptığı özel röportajda Kütahya- Eskişehir yolu üzerinde yer alan ve Çinciler Çarşısı'nın karşısında bulunan yerde 1000 kişiye iş olanağı sağlayacak dev bir alış-veriş me

Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun Akis Gazetesi'ne yaptığı özel röportajda Kütahya- Eskişehir yolu üzerinde yer alan ve Çinciler Çarşısı'nın karşısında bulunan yerde 1000 kişiye iş olanağı sağlayacak dev bir alış-veriş merkezi yapacaklarını açıkladı.
'ALIŞ-VERİŞ MERKEZİNDE 150 MAĞAZA BULUNACAK'
Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun, yapacakları alış-veriş merkezinin tam 1000 kişiye iş ortamı sağlayacağını vurgulayarak, dev alış-veriş merkezinde yüz veya yüzelli dükanın bulunacağı bunun yanı sıra faast food tarzı lokantaları ile sinema salonlarının da dev alış-veriş merkezi içinde olacağını söyledi.

'PROJEMİZ TAMAM
BELEDİYEDEN RUHSATIN
ÇIKMASINI BEKLİYORUZ'
Alış-veriş merkezi ile ilgili plan ve projelerini tamamladıklarını, Kütahya Belediyesi'ne yerin ruhsatı için 'ruhsat harcı'da yatırdıklarını belirten Torun, Kütahya'nın böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu belirtti.
Tek eksiklerinin beldiyeden çıkmasını bekledikleri ruhsat olduğunu vurgulayan Torun, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Yapacağımz bu alış-veriş merkezi Kütahya'da yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayacaktır. Yani alış-veriş merkezi dediğiniz vakit burada yüz ellinin üzerinde mağaza olacak her mağazada en az üç kişi çalışacak artı sinama ve faast food salonları da olacak, burada çlışacak insanların sayısı 1000'i de geçer, bu düşündüğümüz proje Kütahya için çok önemli bir projedir.'

'KÜTAHYA'NIN BÖYLE BİR
PROJEYE İHİYACI VAR'
Kütahya'nın böyle bir projeye ihtiyacı olduğunu yaptıkları araştırnmalarala ortaya koyduklarını ifade eden Mehmet Torun; Kütahya'nın şehircilik, tarfik ve yeşil alan bakımından düşündükleri projeye uygun bir il olduğunu da özellike belirtti.
Yaptığımız araştırmlardan sonra bu projenin Kütahya'nın işsizlik sorununuda bir nebze olsun rahatlacağını düşünüyoruz diyen Torun;'Bizim araştırmalarımız da gösteriyorki Kütaya'nın böyle bir projeye ihtiyacı var. Kütahya aynı zamanda böyle bir projeye layık bir şehir. Düşündüğümüz alış veriş merkezinini yeride trafik bakımından, şehircilik bakımından ve yeşil alan bakımından mükemel bir yer. Kütahya- Eskişehir yolu üzeride ve Çiniciler Çarşı'sının tam karşısında dev alış-veriş merkezimizi belediyeden ruhsat iznini alıktan sonra inşaa edeceğiz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com