Tosladın Be Hocam!

Tosladın Be Hocam!
Manisa'dan Diyarbakır'a Türkiye'nin dört bir yanında yüzlerce üreticiyi dolandırdı. Marifetini Facebook'ta anlatan öğretmen Salih Yangöz ve 2 arkadaşına ceza yağdı..

Hemen hemen her gün artan dolandırıcılık haberleri yüzünden artık kime güvenebileceğimizi şaşırdık. Bu kez insanı hayrete düşüren dolandırıcılığın hikayesi üzüm diyarı Manisa Alaşehir'den geldi. Alaşehir'de sınıf öğretmeni olarak görev yapan Salih Yangöz, 2008'de arkadaşları İbrahim Akbaba ve İbrahim Keskin ile birlikte, Muradiye Beldesi'ne giderek kendilerini tüccar olarak tanıttı.

400 TON ALDILAR
Burada piyasa fiyatından yüksek bedel teklif edip cuzi peşinatlarda 70'in üzerinde üreticiden 400 ton kuru üzüm alan Yangöz ve arkadaşları, üzümleri başka tüccarlara satıp ortadan kayboldu. Dolandırıldıklarını anlayan çiftçiler soluğu mahkemede aldı. 3 zanlı hakkında dolandırıcılık suçundan dava açılırken, Salih Yangöz'ün tayini Artvin'e çıktı. Bu yöntemle Çanakkale'den Diyarbakır'a kadar birçok ilde çiftçileri dolandıran Yangöz, marifetlerini de övünerek facebook'taki sayfasında anlattı. Mesleğini, "Dolandırıcılık, organize işler" diye açıklayan Salih Yangöz, hobilerini ise "Halkı, temiz ve saf insanları dolandırmak, gününü gün etmek, tabii bir gün toslayana kadar" diye tanımlandı.

FACEBOOK YÜZSÜZÜ
Yangöz bununla da kalmadı ve; "Yüzlerce insanı dolandırdım. Anladım ki dolandırıcılık ve hırsızlık suç değil. Koskoca Türkiye devleti beni yakalayamıyor, çalışmaya da gerek yok" diye yazdı. İnternetteki bu inanılmaz yüzsüzlüğü fark eden İzmir polisi, Yangöz'ün peşine düştü. Diyarbakır'da olduğu belirlenen Yangöz, 2 ay önce yakalandı ve 10 adamıyla birlikte tutuklandı. Yargılanan Salih Yangöz, İbrahim Akbaba ve İbrahim Keskin, 12'şer yıl hapis ve 90'ar bin lira para cezasına çarptırıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com