Tost ve ayran, dana fiyatına!

Tost ve ayran, dana fiyatına!
Bir otelde tost yiyen basın mensupları 7 tost ve ayranın 500 TL olduğunu duyunca şok oldular.

Bodrumda bulunan bir otelde AB süreci ile ilgili toplantıya katılan ulusal ajanslar, gazete ve televizyon temsilcileri 7 tosta ve ayrana 500 TL ödemek zorunda kaldılar.
 
Gazeteciler hemen yetkililere tostun fiyatını sordular, 40 lira cevabını alan gazeteciler şok oldu.  Avrupa Bakanı Egemen Bağış, Kemal Derviş ve Umut Oran ve birçok AB ülkesinden bilim adamının katıldığı toplantıyı izlerken otelde gazetecilere su, ayran ve tost ikram edildi.
 
Toplantı bittikten sonra otelden ayılmak üzere olan basın mensuplarının içtikleri su, ayran ve yedikleri tostun faturası önlerine konuldu.  Suya 6 TL, tosta 40 TL, ayrana ise 15 TL hesap çıkarıldı. Hesap karşısında şaşkına dönen gazeteciler 500 TL hesap ödeyerek otelden çıktı.
 
Şaşkın olan bir gazeteci "Sadece Bodrum'da değil Türkiye'nin birçok yerinde bakan, başbakan takip eder. Bodrum'daki çeşitli otellerde düzenlenen haberleri mesleğimiz gereği takip ederiz. Bugüne kadar içtiğimiz suyun parasının istendiğine tanık olmadık, ödesek bile bir tosta 40 TL para vermedik. Ayrana 15 lira ödemedik. Lahmacun-ayran 85 TL veriliyordu. Şimdi ise tost-ayran 55 liraya satılıyor. İçtiğimiz suyun ayranın parasını ödedik, faturasını almak istediğimizde ise tam yarım saat beklettiler. Parayı hemen al tahsil et faturayı vermek için süründür. Bizler basın mensubu olarak bedava yer içer görünümünden mümkün olduğu kadar uzakta durmayı meslek etiği açısından bu şekilde davranmayı uygun görürüz. Ancak adı marka olan bir turistik tesiste bir şişe suyun 6 TL'ye tostun ise 40 TL'ye satılmak istenmesine anlam veremedik. Bu nedenle burada haber takip etmeye gidecek basın mensubu arkadaşları uyarıyoruz, suyunuzu yanınızda alın öyle gidin" şeklinde konuştu.
 
Otel yetkilileri olayla ilgili bir açıklamada bulunmadı. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com