Toyota Reklam Filmini Neden Değiştirdi?..

Toyota Reklam Filmini Neden Değiştirdi?..
Toyota'nın reklam filmi babasız çocukları derinden üzmüş ve Fatih Altaylı köşesinden bu reklam filmiyle alakalı eleştirilerde bulunmuştu. Peki TOYOTA filmini nasıl değiştirdi?..

Habertürk'ten Fatih ALTAYLI'nın Yazısı...

Teşekküler Toyota

“Benim babam Toyota gibi adam” reklamıyla ilgili bana ulaşan tepkileri yazdığım günün ertesi, Toyota'nın Genel Müdürü, sevgili dostum Ali Haydar Bozkurt ziyaretime geldi.

Ben karşılaştığım olayı kendisine anlattım. Babasız çocukların annesinin bana söylediklerini. Gözlerim dolarak, hatta yanaklarımdan aşağı birkaç damla yaş yuvarlanarak. (Bu yaşlarda giderek daha da duygusal oluyoruz galiba, bilmiyorum.)

“Haklısın” dedi, “Biz de reklam filmini değiştirme kararı aldık. Aslında Amerika'da çok kullanılan 'Toyota gibi adam' lafından yola çıkıp bu filmi çekmiştik. Ama burada bazı yanlış anlamalar oldu. Şimdi biz de bunu farklı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Ajansımız bunun üzerinde çalışmaya başladı bile.”

Toyota'nın değişen reklam filmini hafta sonunda izleme fırsatı buldum.

Çok daha iyi, çok daha sıcak ve çok daha sorunsuz olmuş.

Bu duyarlılık için, yazıma gösterdikleri insanlık dolu tepki için Toyota'ya da, Ali Haydar Bozkurt'a da babasız çocuklar adına, kendi adıma teşekkür ediyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com