Trabzon'da Kaynana Donu İle Protesto!

Trabzon'da Kaynana Donu İle Protesto!
Trabzon'da bir adam,kadın donu ile yaptığı protesto nedeniyle mahkemelik oldu.

Trabzon'da, boşanmak üzere mahkemeye başvuran kızının kayınvalidesiyle ilgili üzerine yazı yazdığı kadın donunu asan Yusuf K. hakkında hakaret suçlamasıyla dava açıldı.

''KIZIMI GÖNDER''
Trabzon'un merkeze bağlı Pınaraltı Köyü'nde geçen haziran ayında meydana gelen olay şöyle gelişti:

Köyde oturan 66 yaşındaki Yusuf K.'nin evlenip İstanbul'a giden kızı Züleyha, eşi Adem Ö.'den boşanmak için dava açtı ve evden ayrılarak bir yakının yanına yerleşti. Adem Ö. ve evi terk eden eşi Züleyha'nın eşyasını Pınaraltı Köyü'ndeki babasının evine gönderdi.

Kızını boşanma noktasına getiren olaylardan kayınvalide 65 yaşındaki Havva Ö.'yü sorumlu tutan Yusuf K., ilginç bir protestoda bulundu.

Yusuf K. , geçen haziran ayında üzerine Havva Ö.'ye hitaben 'Kaynana, eşya göndermekle olmaz. Kızımı gönder' yazdığı kadın donunu herkes görsün diye köy meydanına astı.

HAKARETTEN YARGILANACAK
O sırada İstanbul'da olan ve olayı köylülerden öğrenen Havva Ö. temmuz ayında Trabzon'a geldi ve Yusuf K.'nin kendisine hakaret ettiğini belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu ve cezalandırılmasını istedi.

Başvuruyu işleme konuldu ve Cumhuriyet Savcısı Ömer Gündoğdu'nun yaptığı soruşturma sonucunda Yusuf K.'nın hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle dava açtı. Savcı ayrıca Adli Emanet'te bulunan suç unsuru yazının bulunduğu donun da dosyada delil olarak saklanmasını istedi.

Yusuf K., kızının kalyınvalidesine üzerine yazı yazıp köy meydanına don asarak hakaret ettiği gerekçesiyle önümüzdeki günlerde yargılanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com