Trabzonspor Kulübü'nden, Fenerbahçe'ye cevap:

Trabzonspor Kulübünden, Fenerbahçeye cevap:
"Yargıtay ve 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından net biçimde ortaya konulduğu üzere ülke futbolunda 'şike yapan bir suç örgütü' mevcuttur. Bir suç örgütünün uzantıları vasıtasıyla kamuoyunu yanıltmak amacıyla suç örgütü taktikleri kullanması ise şaşırtıcı

TRABZON (AA) - Trabzonspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Yargıtay ve 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından net biçimde ortaya konulduğu üzere ülke futbolunda 'şike yapan bir suç örgütü' mevcuttur. Bir suç örgütünün uzantıları vasıtasıyla kamuoyunu yanıltmak amacıyla suç örgütü taktikleri kullanması ise şaşırtıcı değildir" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, bir televizyon kanalında Trabzonspor Kulübü hukukçularının yayına çıktığı ve UEFA Temyiz Kurulu'nun Fenerbahçe Kulübü ile ilgili kararının bir bölümüne değinildiği belirtildi.

Bu gelişme üzerine Fenerbahçe Kulübü tarafından bir açıklama yapıldığı anımsatılarak, "Şikenin kamuoyunun gözleri önüne serildiği 3 Temmuz 2011 tarihinden itibaren yapılan birçok açıklamada olduğu gibi, mezkur açıklama da gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Avukat Abdullah Kaya tarafından yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü’nün başvuru formunu doldurarak 5 Mayıs 2011 tarihinde UEFA’ya gönderdiği ileri sürülmüştür Oysa UEFA Temyiz Kurulu kararından, (kastedilen) başvuru formunun 2011 tarihli olmadığı, bir sonraki yıl doldurulan 2012 tarihli form olduğu açıkça anlaşılmaktadır" denildi.

Açıklamada, Fenerbahçe'nin, UEFA'daki savunmasında, “Kulübün PFDK tarafından aklandığını, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin şahıslarla ilgili kararını henüz vermediğini” ileri sürdüğüne değinilerek, şunlar kaydedildi:

"PFDK 6 Mayıs 2012, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi ise 2 Temmuz 2012 tarihlerinde karar verdiğine göre,  UEFA Temyiz Kurulu kararında bahsi geçen katılım başvuru formunun, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün iddia ettiği gibi 2011 yılı ile ilgisi olmayıp, 2012 yılına ait olduğu ortaya çıkmaktadır. Bütün bunlar, Fenerbahçe Kulübü’nün iki yöneticisi ve bir çalışanı TFF Disiplin Kurulu tarafından cezalandırılmasına rağmen UEFA turnuvasına katılabilmek amacıyla yalan beyanda bulunduğu göstermektedir. Trabzonspor Kulübü hukukçuları UEFA Temyiz Kurulu'nun kararında belirtilen bu hususa değinmişlerdir. Bu süreçte, Trabzonspor Kulübü tarafından hukuk dışı hiç bir bilgi ve belge kullanılmamış, mesnetsiz hiçbir iddiada bulunulmamıştır. Yargıtay ve 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından net biçimde ortaya konulduğu üzere ülke futbolunda 'şike yapan bir suç örgütü' mevcuttur. Bir suç örgütünün, uzantıları vasıtasıyla kamuoyunu yanıltmak amacıyla; suç örgütü taktikleri kullanması ise şaşırtıcı değildir."

Trabzonspor Kulübü ve camiasının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülke futbolunun sportmenlik, ahlak ve hukuk kurallarına uygun şekilde yapılanması için çalışacağı vurgulanan açıklamada, futbolun “şike ve suç örgütü taktikleriyle” değil “futbol taktikleriyle” gündeme gelmesi için mücadele edileceği aktarıldı.

Fenerbahçe Kulübü avukatlarından Abdullah Kaya, Trabzonspor Kulübü Avukatı Atilla Dilaver'in sarı-lacivertli kulübün merhum müdürü Serkan Acar'ı kast ederek yaptığı, "Fenerbahçe, UEFA'ya 'temiz kağıdı veren yöneticimiz öldü, onun verdiği güvence bizi bağlamaz' diyerek savunma yaptı" yönündeki açıklamasına tepki göstermişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com