Trabzonspor yönetiminden AKP itirafı!

Trabzonspor yönetiminden AKP itirafı!
Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran Trabzonspor Başkanı'nın AKP'ye yakınlığını bu sözlerle dile getirdi. "Bu kadar borç başka türlü ödenmezdi."
Trabzonspor'un 31. Olağan Divan Genel Kurulu dün yapılan törenle gerçekleştirildi. Toplantıya Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu katılmazken, toplantıya Hacıosmanoğlu'nun AKP'ye yakınlığı damga vurdu. Trabzonsporlu üyelerin bir çoğu Hacıosmanoğlu'nun siyasete bu kkadar yakın olmasını eleştirirken toplantıda bulunmayan Hacıosmanoğlu'nu Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran şu sözlerle savundu:
 
"Biz görevi aldığımızda '30 milyon TL bulamazlar, giderler' deniyordu. Ama biz iyi işler yaptık. Trabzonspor başkanı niye siyasetin içerisinde diye tenkitler var. Ama geçmişte de Trabzonspor yöneticileri siyasetin içerisinde olmuşlardır. Bu denli değil ama olmuşlardır. Başkan Ak partili olabilir. Hepimizin birer partisi var. Başbakan ile münasebeti iyi olabilir. Başbakanın seçim otobüsünün üzerine çıkıp 'Ben böyleyim' de diyebilir. Bazı şeyleri çok hoş karşıladığımı söylemiyorum. Ama 191 milyon TL borcu var kulübün. Devletin gücünü arkamıza almadan bu borcun altından kalkabilmemiz mümkün değil. Devletin gücünü almak devleti istismar edelim de paraları ödettirelim demek değildir. Ama her dönemde olduğu gibi spor kulüpleri siyasi iktidardan güç almıştır. Kaldı ki bu başbakan bu yörenin insanıdır ve bizi kolay anlar"
 
Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran sözlerini şöyle tamamladı: 
 
"Trabzonspor'a 60 milyon TL'nin üzerinde bir para girdisi oldu bu dönemde. Bu girdinin 25 milyon TL'ye yakın kısmı karşılıksızdır. Ben böyle bir parayı bulacağımızı sanmıyordum ama bu başkanımız sayesinde olmuştur. Başkanımız dürüst biridir, hilesi, hurdası yoktur. Kulübün menfaatlerini gayet iyi koruyan, gecesini gündüzünü Trabzonspor'a veren bir başkandır. Önemli olan bu süreci aşmaktır. Hakikaten Trabzonspor iyi yoldadır. Bu borcu çok daha aşağı çekeceğiz. İnşallah önümüzdeki kongrede Trabzonspor'un çok daha rahatladığını konuşacağız. Yaptığımız transferlerin parası doğrudan kulüpten çıkmadı."
 
Kulübün eski başkanlarından Özkan Sümer, "TFF başkanlığı için adı geçen Şenes Erzik, Bakan ile görüştüğü zaman ona şu görev ve talimat verildi; 'Kupayı Fenerbahçe'ye vereceksin, bu göreve geleceksin.' Şenes bey daha önce, 'Olabilir, gelirim' dediği halde, bu talimat üzerine, 'UEFA'dan izin almam gerekir' diyerek kendisin taca attı" dedi. Sümer'in bu iddiası şok etkisi yarattı. Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney de, 2010-2011 sezonuyla ilgili olarak TFF'ye yazılı dilekçeyi birkaç gün içerisinde sunacaklarını söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com