Trabzonspor'da Yabancılar Kriz Yarattı!

Trabzonspor'da Yabancılar Kriz Yarattı!
Kupadaki Gaziantep Büyükşehir hüsranının yarattığı moral motivasyon travmasına, yabancıların kampa katılmaması da tavan yaptırdı.

Aradan yıllar geçti, yine Şenol Güneş'in olduğu döneme denk düşen bir yakınmadır ve hala devam etmektedir: “Eğer orta alana bir takviye yapılsaydı, Trabzonspor şampiyon olurdu...” O günkü koşullarla bugünkü koşullar ve o günkü Şenol Güneş'in transferle ilgili tavrıyla, bugünkü tavrı arasında büyük fark var:

Şenol Güneş o gün, adı çok konuşulan Kingladze için net bir duruş koymadı, en azından kamuoyu nezdinde olmadı. Bunda renk aşkını profesyonelliğe tercihinin rolü olabilir. Ama bugün Şenol Güneş, “Forvet, sol kanat ve orta alan” için talebini, sadece yönetime sunduğu raporlarla dile getirmedi, kamuoyuyla da paylaştı. Yani; “yapılmayan takviyeyle” ilgili olanlarının yanına eklenen, “Takım Fenerbahçe maçında öndeyken skoru korumaya gitseydi, şampiyonluk özlemini gidermek için 27 yıldır bekliyor olmaz, o sezon bu işi bitirirdik” şeklindeki komik eleştirilerin yenileriyle muhatap olmak istemediğini gösterdi bugün.

Bir takviye kaldı
Brozek kardeşlerle el sıkışıldı, imza atıldı. Son basın toplantısında, bu oyuncuları son dönemde çıplak gözle izlemediğini ama izlettiğini söyledi Güneş. Piotr için, “Ümit milli takımdayken ön planda olan oydu. Şimdi Pawel. O daha çok gelişme gösterdi” dedi. İnternet siteleri, oyuncularla ilgili bilgiyle kaynıyor. Her ikisi için de bütün detaylar mevcut. Çıplak gözle izlemeden, sokak diliyle “yaraya merhem” dereceleri konusunda fikir yürütmek zor.

Transferde kaldı bir takviye daha. Bu anlamda Güneş memnun gibi, sıkıntısı yabancılar. Teofilo'daki çözümsüzlük ve Jaja'nın “kaçaklığına”, Alanzinho ve Colman'ın bilerek ve isteyerek “rötarları” eklenince, Antalya Kampı “havalı” değil, “sorunlu” başladı. Zaten yabancı oyuncu kaymaklı Gaziantep Büyükşehir hüsranının yarattığı moral motivasyon travmasına bu durum tavan yaptırdı. Belek'te antrenman yapan takım sanki açık ara lig lideri değil. Hava bu, küsmece yok!

Yattara şaşırttı!
Sorun şöyle çözülebilir miydi sorusu en azından bizim kafamızda yer etmiş: Yabancı oyuncular bu konuda hassas. 2 Ocak başlama tarihi verilebilir miydi? Öyle bir noktaya gelmişler ki, “Veririz parasını, cezasını yani, 2-3 gün geç gideriz. 29 Ocak toplanma günü denildiğinde açıkçası bu ihlali bekliyorduk. Gelmeyen 3 kişiye değil, başta Yattara olmak üzere gelenlere şaşırdık doğrusu! Suça teşvik!

Neyse; yeni bir yıl başladı, yeni hayaller, yeni heyecanlar... İyimser olmak gerek, ölçüsünde tabi. Gerçekte felsefi bir roman olan Kandid isimli kitabını Voltaire, Alman Filozofu Leibniz'in dünya gerçeklerini kavramaktan uzak şu düşüncesiyle alay etmek için yazmış: “Mümkün olan âlemlerin en yetkininde yaşıyoruz; dünyamızda her şey en iyidir.” İyimserlik ama o kadar da değil yani!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com