Trabzonspor'dan ceza açıklaması!

Trabzonspor'dan ceza açıklaması!
Bordo-mavili kulübün Genel Sekreteri Hasan Yener, PFDK'nın verdiği cezayı yorumladı.

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Fenerbahçe maçında çıkan olaylar nedeniyle Trabzonspor'a 2 maç seyircisiz oynama ve 200 bin lira para cezası verilmesini değerlendirirken, "Tahkim Kurulu'na başvuracağız. Bu cezayı beklemiyorduk" dedi.

KULÜPLER ARASINDA AYRIM YAPILDI

Fenerbahçe maçında çıkan olayları tasvip etmediklerini belirten Yener, "Üzüldüğümüz noktalar tabii ki var Fenerbahçe maçıyla ilgili. Özellikle sahaya atılan maddeler konusunda kulüp olarak üzüntülüyüz. Ama 2 maç cezayı beklemiyorduk. Tahkim Kurulu'na gideceğiz. Bakalım Tahkim Kurulu'nun kararı ne olacak" dedi. Yener, Fenerbahçe- Galatasaray maçından sonra da Fenerbahçe'ye iki maç seyircisiz oynama cezası verildiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

"Fenerbahçe, Galatasaray maçının ardından iki maç ceza aldı ama biri biriken küfür cezaları nedeniyle verilmişti. Diğer seyircisiz oynama cezası da Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve antrenör Hasan Şaş'ın başına isabet eden cisimler nedeniyle verildi. Oysa Trabzon'da ne Fenerbahçe futbol takımından ne de Fenerbahçe teknik kadrosundan birine herhangi bir cisim isabet etti. Bu nedenle cezayı haksız buluyoruz. Fenerbahçe ile Trabzonspor'a verilen cezalar karşılaştırıldığımda bize haksız bir uygulama yapılmıştır. Kulüpler arasında ayrım yapılmıştır."

(EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com