Trabzonspor'dan F.Bahçe'ye destek

Trabzonspor'dan F.Bahçe'ye destek
Havuz sisteminin değişmesi yönünde bazı Anadolu kulüp temsilcileri görüş belirtti.

Şampiyonluk yaşayan kulüplerin aldığı yüzde 11 'lik payın yüksek olduğunu belirten kulüpler, bu payın performans kriterine bağlanmasını önerdi. Özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray 'ın aldığı rakamlar yüksek bulundu ve bu payların azaltılması istendi.

RAKAMLAR ÇOK YÜKSEK DEĞİL

Ancak Trabzonsporlu yönetici Nevzat Aydın şöyle dedi: "Fenerbahçe ve Galatasaray 'ın aldığı rakamlar yüksek değil, normal. Çünkü ikisinin de seyirci sayısı çok fazla." Çıkan tartışmalar sonucu havuz sistemindeki şampiyonluk payının değişmesi yönündeki öneri reddedildi. Sisteme göre yayın havuzundan Fenerbahçe ve Galatasaray 20 'şer, Beşiktaş 14, Trabzonspor 6, Bursaspor ise 1.5 milyon euro alıyor.

DÜŞENE 22 MİLYON TL

Son yayın ihalesinden önce küme düşen bir takım 8milyon lira kazanabiliyordu. Ancak 2 senedir Süper Lig 'e veda eden bir takım bile artık kasasına 22milyon lira koyabiliyor. Havuzun en büyük savunucularından Gençlerbirliği kasasına 26 milyon lira koydu. Eğer havuz sistemi olmasa bu rakamın yarı yarıya düşmesi söz konusu. Bu arada Galatasaray adına toplantıya katılan kulüp CEO 'su Lütfi Arıboğan, Federasyon 'da görevliyken havuz sisteminin faydalarını bizzat gördüğünü belirtti. Arıboğan 'ın konuşması da kulüpleri havuzun devam etmesi konusunda ikna etti. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com