Trabzonspor'un değeri artıyor

Trabzonspor'un değeri artıyor
Devler ligine katılacak olan Trabzonspor'un hisseleri iki günde % 39.7 yükseldi.

Fenerbahçe yerine UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılacak olan Trabzonspor hisseleri iki gündür coşuyor. Önceki gün yüzde 21.80 prim yapan Trabzonspor hisseleri dün de yüzde 17.90 değer kazandı.

Böylece, Trabzonspor hisselerinin iki günlük kazancı yüzde 39.7 oldu. Trabzonspor'un piyasa değeri de iki günde 145 milyon lira birden artarak 447.5 milyon liraya çıktı.

Böylece Trabzonspor'un piyasa değeri futbolda şike soruşturmasının başladığı temmuz başındaki 446.2 milyon lirayı, 31.2 milyon lira aştı. 3 Temmuz'da futbolda şike soruşturması nedeniyle tüm hisselerde yaşanan kayıplar Trabzonspor hisselerinde sınırlı olsa da şirketin piyasa değeri 1 Temmuz'dan 25 Ağustos'a kadar olan sürede 41.2 milyon lira erimişti.

Trabzonspor Sportif, önceki gün KAP'a yaptığı açıklamada, UEFA'nın Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne katılması kararıyla elde edeceği gelirin 20 milyon euro olmasının beklendiğini belirtmişti. Uzmanlar, Trabzonspor'un devler ligine katılmasıyla gelirlerini artıracak olmasının hisseye yansıdığını kaydetti.

FENER YÜZDE 0,76 DÜŞTÜ
UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacağı açıklandıktan sonra önceki gün yüzde 18.30'luk kayıpla 982.4 milyon liraya gerileyen Fenerbahçe'nin piyasa değeri ise dün 7.5 milyon lira daha düşerek 975 milyon liraya geriledi. Gün içinde yüzde 3'ü aşan oranda prim yapan Fenerbahçe Sportif hisseleri ise günü yüzde 0.76 düşüşle tamamladı.
'Futbolda şike iddialarına' yönelik soruşturmanın başladığı temmuz başındaki seviye ile karşılaştırıldığında ise Fenerbahçe Sportif'in piyasa değeri yaklaşık 806.2 milyon lira gerilemiş oldu.

Spor hisselerindeki hareketlilik sadece Fenerbahçe ve Trabzonspor hisselerinde değil, Beşiktaş ve Galatasaray hisselerinde de yaşanıyor. Galatasaray hisseleri dün yüzde 7.17 değer kaybıyla 246 liraya, Beşiktaş hisseleri ise yüzde 6.33 düşüşle 8.28 liraya geriledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com