"Trabzon'un Ş. Ligi'nde ne işi var"

"Trabzon'un Ş. Ligi'nde ne işi var"
ECA Başkanı Karheinz Rummenige'nin bu hafta içinde FIFA Başkanı Sepp Blatter ile büyük bir tartışma yaşadığı iddia edildi.

Fenerbahçe'nin UEFA Başkanlığı için Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) toplantısında adaylığı için tavsiyede bulunduğu Bayern Münih Başkanı Karlheinz Rummenige'nin bu hafta içinde FIFA Başkanı Sepp Blatter ile büyük bir tartışma yaşadığı iddia edildi.

KADDAFI GİBİ SEN DE GİDECEKSİN

İngiliz The Times gazetesinin etkili spor yazarı Philip Cornwall, İsviçre'de yapılan toplantıda Rummenige'nin yıllardır FIFA Başkanlığını yapan Blatter'i, 'Kaddafi nasıl gittiyse sen de gideceksin' diye tehdit ettiğini yazdı.

KİMSE BU GALİBİYETLERİ İZLEMEDİ

Cornwall, UEFA'nın Şampiyonlar Ligindeki takım sayısını artırmasını eleştirirken, Rummenige'nin Blatter'i '32 takım 16 maç! İki gecede çok gereksiz maçlar oynandı. Apoel'in galibiyeti Trabzon'un galibiyeti. Bu iki maçta ne statlarda insan vardı. Ne de evlerinde insanlar bu galibiyetleri izledi. Sadece bu iki takımı ve taraftarını ilgilendiren galibiyetlerdi' diye eleştirdiğini iddia etti.

YILDA 70'E YAKIN MAÇ OYNUYORLAR

Rummenige, Cornwall'a göre Şampiyonlar Liginde finale yürüyecek takımın 15 hafta maç oynayacağını ve aynı takımın liginde en az 34 maç oynadığını altını çizmişi. Bu oyuncuların bir de hazırlık ve resmi olmak üzere ortalama 10 da milli maç ve bir de ülke kupa maçlarıyla 10 da maç olmak üzere 70'e yakın maç oynadığını belirtmiş. Rummenige, Blatter'i '52 haftalık yılda 70 maç oynayan futbolculardan nasıl verim bekliyorsunuz. Bu çocuklar ne zaman dinlenecek' diye tepki gösterdiğini yazdı.

FERGUSON DA DESTEL VERİYOR

Cornwall, Rummenige'nin Blatter'i 2014'de bitecek olan memorandumla ilgili uyarırken Şampiyonlar Liginde takım indirimine gidilmezse bu dev organizasyonun geleceğinin karanlık olduğunu söylediğini yazdı. İngiliz yazar bu konuda M. United'in menajeri Alex Ferguson'un da Rummenige'ye büyük destek verdiğini iddia etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com