"Trafik Dedektifleri" Projesi

Trafik Dedektifleri Projesi
Öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Trafik Dedektifleri Projesi, Samsun'da başladı

SAMSUN (AA) - OPET'in desteğiyle başlatılan "Trafik Dedektifleri" adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum ve Konya’dan sonra Samsun’da eğitime başlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve Uluslararası Polis Birliği Türkiye ortaklığında, OPET'in desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında Samsun'daki ilk ders zili, Alparslan İlkokulu öğrencileri için çaldı.

Okulun toplantı salonundaki ders öncesi düzenlenen törende konuşan Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, önemli bir halk sağlığı sorunu olan trafik kazalarının önlenmesinin, pek çok kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütü ile bireylerin ortak çalışması ile mümkün olabileceğini söyledi.

"Trafik sorunu hiçbir kurumun tek başına çözebileceği bir sorun değildir” diyen Yavuz, şöyle konuştu:

"2013 yılında ülkemiz genelinde meydana gelen trafik kazalarında olay yerinde 3 bin 685 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 274 bin 829 kişi yaralanmıştır.  Her birim ve kurumun aynı zamanda diğer kurumlarla uyumlu bir şekilde çalışması durumunda, kara yolu güvenliğini sağlamada başarıdan söz edilebilir. Günlük yaşantımız içerisinde yaya olarak trafik unsurlarıyla sürekli karşı karşıya kalan çocuklarımızın trafik konusunda bilgi ve bilinç düzeyinin artması, başta aile fertlerinin trafikle ilgili bildikleri yanlışların düzeltilmesinde önemli rol oynayacaktır.”

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı Başkan Yardımcısı Yakup Çalışır ise etkinliğin sadece bugünü değil geleceği de etkileyecek şekilde bir etkinlik olduğunu ifade etti.

OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın, projenin 6 ay gibi kısa bir sürede 180 bin öğrenciye ulaştığına dikkat çekerek, öğrencileri "Trafiği güvenli bir Türkiye" için Trafik Dedektifleri Projesine katılmaya ve projeyi sahiplenmeye davet etti.

Etkinliğe Samsun Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, PEKAY Samsun Şube Başkanı Azize Yavuz, diğer ilgililer ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Konuşmaların ardından öğrencilere proje kapsamında ders verildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com