Trafik Denetiminde Fıkra Gibi Olaylar

Trafik Denetiminde Fıkra Gibi Olaylar
Yeni yılın ilk dakikalarında trafik denetimi yapan polis ekipleri ile alkollü vatandaşlar arasında ilginç diyaloglar yaşandı...

Kimi vatandaş, 'Böyle bir günde alkol muayenesi mi yapılır?' diyerek polise çıkışırken, kimi MİT için çalıştığını söyleyip ceza kesilmesinden kurtulmaya çalıştı. Sürücülerden bazıları alkolmetreyi, plastiğe alerjisi olduğu gerekçesiyle üflemeyi reddederken, bazısı 'Yılbaşında alkol muayenesi mi yapılır?' diyerek polise çıkıştı. 590 TL'lik cezayı ödememek için MİT'te çalıştığını söyleyen bir sürücü ise 102 promil alkollü çıkınca polis, ehliyetine el koydu. Trafik cezalarının yeni yılın gelmesiyle yükselmesinden haberlerinin olmadığını dile getiren bir sürücü ise, "Daha çok çalışır, cezamızı öderiz." diye konuştu.

Konya'da ise fıkralara konu olacak bir olay yaşandı. 42 KT 759 plakalı otomobili kullanan alkollü sürücü, merkez Selçuklu ilçesi Adalhan Kavşağı'nda trafik polislerinin uygulama yaptığını fark edince, yoldan geçen yaya Haldun Torunoğlu'ndan (26), durumu anlatarak aracı kullanmasını rica etti. Sürücü koltuğundaki Torunoğlu, yapılan alkol muayenesinde 76 promil alkollü çıktı. Bunun üzerine araç sahibi "Madem alkollüydün, niye direksiyona geçtin? Biz kaçıp gidecektik.'' diyerek genç sürücüye sitem etti. Torunoğlu'na, alkollü araç kullanmaktan 590 lira para cezası kesildi, ehliyetine de 6 ay el konuldu. Öte yandan Türkiye ve dünyada ilginç olaylar yaşandı. Yılın ilk günü Türkiye'nin dört bir köşesinde birçok bebek dünyaya gözlerini açarken, İstanbul Fatih'te sokakta yaşayan yaşlı bir adam soğuktan donarak öldü.

Yeni yılın soğuğuna dayanamadı: Sokakta yaşayan 63 yaşındaki Şerafettin Akgül, her zaman yaptığı gibi Kocamustafapaşa Meydanı'nda bankların üzerine yattı. Vatandaşlar, ertesi sabah, soğuktan donarak ölen Akgül'ün cansız bedenini buldu.

Hollanda'da 2 çocuk havai fişek kurbanı oldu: Hollanda'da yılbaşı dolayısıyla düzenlenen havai fişek gösterisinde Utrecht şehrinde 13, Groningen Tolbert'te ise 17 yaşındaki iki çocuk hayatını kaybetti.

Yılbaşı sonrası deprem şoku: Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi 5,1, Arjantin ise 6,9 büyüklüğünde depremle sarsıldı.

Yeni yılın ilk bebeği Recep Tayyip

Türkiye'nin dört bir yanında, çok sayıda bebek dünyaya gözlerini yeni yılın ilk dakikalarında açtı. İstanbul'da saat 00.01'de doğan ilk bebeğe Yusuf, Malatya'da doğan bebeğe ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ismi verildi.

Kâğıt toplayarak 2011'e girdi

Yeni yıla herkes mutlu giremedi. Tıpkı ailesi Şanlıurfa'da borçla boğuşan Mustafa gibi. Yeni yıla Ankara sokaklarında kâğıt ve plastik toplayarak giren küçük Mustafa, kazandığı 25 TL ile ailesinin geçimine yardımcı oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com