Trafikte 'engelli parkur' olur mu?!.

Trafikte 'engelli parkur' olur mu?!.
Kütahya'da sürücülerin hızını düşürmek ve aynı zamanda sürücülerin hız yapmasını engellemek için yol ortasına konulan dev kasisler bütün sürücülerin tepkisine neden oluyor.

Kütahya'da sürücülerin hızını düşürmek ve aynı zamanda sürücülerin hız yapmasını engellemek için yol ortasına konulan dev kasisler bütün sürücülerin tepkisine neden oluyor.
“KASİSLSER HIZ KONTORLÜ İÇİN UYGUN MU?”
Özellikle sürekli olarak direksiyon başında olan ticari taksi ve özel halk otobüs şoförleri bunun ulaşımı çözme adına bir uygulama olmadığını, akisne bu dev kasislerin araçlarının çeşitli aksanlarına zarar veren birer parkur olduğunu iddia ettiler. Araç sürücülerinin hız yapmalarını önlemek amacıyla yetkililer tarafından yol ortasında oluşturulan dev kasisler sürücülerin tepkisine neden oluyor. Özellikle araç trafiğinin sık olduğu yerlere konuşladırılan bu kasislerin hız limitni kontrol etmede uyugun bir yöntem olmadığı ifade ediliyor.
“KASİSLER NEDEN AYNI STANDARTLARDA DEĞİL?”
Kasislerin, genişliği ve yüksekliği hakkında bilgi sahibi olmadıklarını savunan araç sürücüleri, kasislerin aynı standartlarda olmadıklarını savunarak şu açıklamalarda bulundular:
“Bu kasisler sürücülerin hız yapmasını engellmek için yetkili birimler tarafından yolların belli bölümlerine inşaa ediliyor; ancak kasislerin yüksekliği ve genişliği hakkında tam bir bilgiye sahip değiliz. Bazı yollardaki kesilerin eni ve yüksekliği küçük olurken araç geçtiğinde araçta fazla sarsıntı meydana gelmezken bazı yollarda bulunan kasislerin eni ve yüksekliği çok fazla oluyor ve araçlarımızla bu kassislerin üzerinden çok yavaş geçsek bile araçlarımızda büyük bir sarsıntı meydana geliyor. Aynı zamanda biz ve yolcularımızda bu sarsıntıdan dolayı rahatsız oluyoruz. Bizim anlamadığımız hangi kasis standartlara uygun olarak yapılmış, yüksek olan kasisler mi yoksa alçak olan kasisler mi standartlara uygun, yetkililerin bu konuda bizi bilgilendirmleri grekiyor.”
“KASİSLER ENGELLİ PARKUR GİBİ”
Kütahyalı şoförler, bugünlerde kendilerinin engelli parkurda ulaşım sağladığını düşünerek bu yapılan yanlışın bir an önce düzeltimesini istiyorlar. Hız düşürmek için yapılan bu uygulamanın doğru bir tercih olmadığını savunan araç sürücüleri, araçlarında maddi zararların meydana gelidiğini iddia ederek konuşmalarını şöyle sürdürdüler:
“Biz yıllardır büyük şehirlere ve diğer şehirlere gidiyoruz. Her 50 metrede hız düşürmek için 10-15 cm arasında değişen dev kasisler araçlarda büyük maddi zararlara neden oluyor. Kapılarımız esneye esneye bozuldu. Bunun için büyük sıkıntılar çekiyoruz. Yetkililer bu konuda biz sürücüleri de düşünmek zorundalar birkaç araç sürücüsü hız yapıyor diye bütün sürücülerin araçlarının zarar görmemesi gerekiyor. Kasislerin yerine farklı çözümler olmalı. Önce plastik sistem yapıldı. Ardından bu şekilde kilit taşlarıyla oluşturulan kasisler bizlere zorluk çıkarmaktadır. Biz yapılmasın demiyoruz ama her 50-100 metrede zaten ne kadar hız yapılabilir, bu konuda Türkiye standartları düşünülerek Kütahya'da da kasiler ona göre inşaa edilmeli” şeklinde açıklamalarda bulundular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com