''Trafikte saygı sözcüğü unutuldu''

''Trafikte saygı sözcüğü unutuldu''
Yunus Emre Kültür Merkezi'nde Trafik Haftası için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Mehmet Kılıçlar, toplumun trafik kurallarına uyma konusunda gerekli titizliği göstermediğini belirterek, ''Trafikte kurallara saygılı olmalıyız.

Yunus Emre Kültür Merkezi'nde Trafik Haftası için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Mehmet Kılıçlar, toplumun trafik kurallarına uyma konusunda gerekli titizliği göstermediğini belirterek, ''Trafikte kurallara saygılı olmalıyız. Trafik kazalarının en önemli sebebi kurallara uymamaktır. Devlet olarak yollarımızı daha iyi yapıyoruz. Bize düşen trafik kurallarına uymak, uymayanları da uyarmak. Biz ve bizim dönemimizdekiler yeterince trafik eğitimi alamadı. Şimdiki çocukları daha şanslı okullarda trafik eğitimi veriliyor'' dedi
Eskişehir İl Emniyet Müdürü Naci Kuru'da trafikte saygı sözcüğünün unutulduğunu belirterek, ''Trafik sorunları genel olarak ülkelerin gelişmişlik düzeylerine paralel bir görünüm sergilemektedir. Her yönü ile gelişmekte olan ülkemiz de, diğer gelişmekte olan ülkelerdeki gibi, trafik güvenliği sorunları ile benzerlikler bulunmaktadır. Bir çoğumuz tarafından önemsiz kabul edilen trafik kural ihlalleri, her yıl 400 bin kazanın meydana gelmesine ve bu kazalar sonrasında olay yerinde yaklaşık olarak 3 bin vatandaşımız hayatını kaybetmesine sebeb oluyor. İnsan eğitimi uzun soluklu bir çalışmayı gerektirmektedir. Trafik kazaları gibi toplumu derinden etkileyen sosyal sorunlarının çözümünde en etkili yoldur. Vatandaşlarımızın trafik güvenliği eğitimine yapılacak yatırım, kazalar nedeniyle her yıl ödediğimiz 7 milyar dolar civarındaki sosyo-ekonomik maliyetin azatlılmasını sağlayacaktır'' diye konuştu. Etkinlikte trafik haftası münasabetiyle ilköğretim okulları öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon ve resim branşlarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com