Trajikomik iktidarın trajikomik açıklaması

Trajikomik iktidarın trajikomik açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın, ‘Sayın Kılıçdaroğlu ucuz gaz bulsun biz ondan alalım’ sözlerini “trajikomik bir iktidarın trajikomik bir açıklaması” ifadeleriyle değerlendirdi.

Toprak yaptığı yazılı açıklamada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın “Eğer Sayın Kılıçdaroğlu bize ABD’den ucuz gaz getiriyorsa kendilerine o ucuz gazı alacağımızı ve bunu kullanacağımızı taahhüt edeceğimizi söylüyorum” şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi. Doğalgaz’a yaklaşık yüzde 19, elektriğe yüzde 10 zam yapılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu zamları eleştirdiğini ama AKP’den akıl, mantık ve izan sınırlarını zorlayan açıklamalar yapıldığını ifade eden Toprak, şunları dedi:

“Bu açıklama dünya siyasi tarihine geçecek denli absürt bir açıklamadır. Aynı zamanda AKP’nin bu ülkeyi yönetemediğini itirafıdır. Elbette ki partimizin iktidarında ucuz doğalgaz ve elektrik kullanımını sağlamak boynumuzun borcudur. Sayın Bakan, bize laf yetiştireceğine işine baksın. Dönüp izledikleri dış politika siyasetenin sonuçlarının neden vatandaşa ağır bir fatura olarak yansıdığını sorgulasın. Bakanın bu beyanı trajikomik bir iktidarın trajikomik bir açıklamasıdır. Aynın zamanda bu absürt açıklama AKP’nin ne kadar beceriksiz ve sefil bir iktidar olduğunu ortaya koymaktadır.” (NSK)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com