Traktörle dünya turu

Traktörle dünya turu
Çiftçilerin sıkıntılarına dikkat çekmek için traktörle dünya turuna çıkan Güney Koreli Kitae Kang, Kütahya'ya ulaştı.
Çiftçilerin sıkıntılarına dikkat çekmek için traktörle dünya turuna çıkan Güney Koreli Kitae Kang, Kütahya'ya ulaştı. 
Çiftçi bir ailenin çocuğu olan Güney Koreli Kitae Kang, Türkiye ile Güney Kore arasındaki dostluğu pekiştirmek için 27 Haziran'da Edirne'den Türkiye'ye giriş yaptı. 3 haftada traktörüyle Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli ve Afyonkarahisar'ı gezen Kang'ın 11. durağı Kütahya oldu. Bir traktör firmasının sponsorluğunda dünyayı gezmeyi planlayan 29 yaşındaki Kang, "4 ay Türkiye'de kalacağım. 
Daha sonra Çin'e gidip, orada 4 ay kalacağım. Çin'de de traktörle gezeceğim. Çin'den sonra traktörü bırakacağım. Çin'in komşu ülkelerini yürüyerek gezeceğim. 1 sene içinde dünya turumu tamamlayacağım" dedi.
Traktörü ile Kütahya'nın cadde ve sokaklarında tur atan Kang, Ulu Camii'ye girerek burada yaz Kur'an kursunda okuyan çocuklarla sohbet etti. 
Cami görevlisinden İslamiyet’le ilgili bilgi alan Kang, Müslümanların Ramazan ayını tebrik etti. Kang, Ramazan ayı ve bu ay içerisinde İslam’ın şartlarından olan zekatın kendisini çok etkilediğini kaydetti. İngilizce öğretmeni Hasan Turgut ile birlikte kentin tarihi ve turistik yerlerini gezen Kang, Türk misafirperverliğine hayran kaldığını ifade etti.
Çiftçilerin sıkıntılarını gündeme getirmek için dünya turuna çıktığını söyleyen Kang, Kütahya'dan sonra Eskişehir'i gezeceğini, ardından Ankara'ya gitmeyi düşündüğünü söyledi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com