Traktörler yarışacak

Traktörler yarışacak
Trafik kazaları Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer almayı sürdürüyor. Bunların azımsanmayacak kısmını da traktörlerin karıştığı kazalar oluşturuyor

 Bu kazaların önlenmesi için bazı bakanlıkların yanı sıra Yiğit Akü’nün de arasında bulunduğu sekiz kurum ve kuruluş, “Güvenli Traktör Kullanımı” adı altında bir kampanyayı hayata geçirdi. Binlerce traktör kullanıcısı ve ailesinin hedef kitle olarak belirlendiği kampanya çerçevesinde eğitimler verilecek, konserler ve traktör yarışları düzenlenecek. 

KAMPANYALI EĞİTİM
İlgili kurum ve kuruluşlar traktörlerin karıştığı trafik kazalarının önüne geçebilmek adına harekete geçti. Bu çerçevede; Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı - Karayolları Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı - Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı - Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı - Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı - Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ile Yiğit Akü, “Güvenli Traktör Kullanımı Kampanyası” başlattı.

Kampanyanın amaçları; traktör kullanıcılarına trafik kuralları hakkında bilgilendirmek, güvenli traktör sürüş tekniklerini benimsetmek, traktörlerin sebep olduğu trafik kazalarını azaltmak, doğru traktör kullanımıyla tarımsal işlerin güvenli yapılmasını sağlamak ve traktör kullanıcılarının araçlarını daha iyi tanıyarak sosyal yaşamlarına doğru bir şekilde dahil etmek olarak belirlendi.

Proje hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi için de bir dizi faaliyet gerçekleştirilecek. Bu çerçevede; kamu spotları yayınlanacak, mahalli sanatçıların katılımı ile etkinlikler düzenlenecek, binlerce afiş ve broşürün yanı sıra hazırlanacak olan eğitim ve bilinçlendirme amaçlı yazılı ve görsel materyal proje destekçisi kurum ve kuruluşların web sayfalarında yayınlanacak, paydaş kurumlarla eğitim programı oluşturulacak ve 1 gün sürecek çalıştaylar gerçekleştirilecek.

İLK ETKİNLİK KONYA’DA
Hedef kitlesi binlerce traktör kullanıcısı ve onların aileleri olan proje kapsamında ilk etkinlik 26 Eylül 2013’te Konya’da gerçekleştirilecek. Gün boyu sürecek etkinlikte Tarım Bakanlığı, sağlık Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından ilk yardımdan traktör kullanımının püf noktalarına ve trafik kurallarına kadar pek çok konuda eğitimler verilecek. Günün en dikkat çekici bölümünü ise traktör yarışı oluşturacak.

Etkinlik mahalli sanatçıların katılacağı konser ile sona erecek.


Kampanya çerçevesindeki ikinci etkinlik ise yakın bir gelecekte Manisa’da gerçekleştirilecek.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com