Traktörü bozuk çıkınca dava açtı

Traktörü bozuk çıkınca dava açtı
Satın aldığı yaklaşık 50 bin avroluk traktörün arızalı çıktığını öne süren çiftçi, traktörün yenisiyle değiştirilmesi, mümkün değilse bedelinin yasal faiziyle birlikte iade edilmesi için dava açtı

ANKARA (AA) - DURMUŞ KOÇAK - Satın aldığı yaklaşık 50 bin avroluk traktörün arızalı çıktığını öne süren çiftçi, traktörün yenisiyle değiştirilmesi, mümkün değilse bedelinin yasal faiziyle birlikte iade edilmesi için dava açtı.

Ankara'nın Polatlı ilçesinde çiftçilik yapan Yakup Kahya, avukatı Ceyda Sezgin aracılığıyla açtığı davanın dilekçesinde,15 Mart 2011'de bir traktör satın aldığını, tarla ekimi için traktörü kullandığında zirai aletler için ihtiyaç duyulan hidrolik sistemde arıza meydana geldiği ileri sürüldü. 

  Çağrılan yetkili servis elemanlarının bir başka traktörden sökülen parçayı Kahya'nın traktörüne takarak arızanın giderildiğini beyan ederek ayrıldığı savunulan dilekçede, Kahya'nın tarlada yarım kalan işini bitirmek için gittiğinde arızanın tekrarlandığı öne sürüldü.

Yeniden çağrılan servis elemanlarının, arızanın yerinde giderilemeyeceğini, mühendislerin sadece serviste bakabileceğini ve bunun için traktörün servise nakledilmesinin gerektiğinin kaydedildiği dilekçede, Kahya'nın kendi imkanlarıyla 50 kilometre şehirlerarası yoldan 400 TL masraf yaparak traktörü servise götürdüğü anlatıldı. 

Dilekçede, traktörün iki gün serviste kaldığı, yapılan muayene neticesinde normal çalışmadığının ve bunun da yakıt sistem elemanı olan yakıt pompasından kaynaklandığının tespit edildiği belirtildi.

Kahya'nın, traktörün arızalanması ve arızasının giderilmesinin uzun sürmesi nedeniyle asli işinden uzak kaldığı ve tarlasını ekemediği ileri sürülen dilekçede, yaklaşık 50 bin avro ödeyerek satın aldığı traktörden beklediği verimi alamayarak maddi ve manevi anlamda mağdur olduğu öne sürüldü.

Her türlü çabaya rağmen Kahya'nın zararının giderilmediği, traktörün satın alındığı firmanın tüm çabalara olumsuz yanıt verdiği ileri sürülen dilekçede, traktörün yenisiyle değiştirilmesi, mümkün değilse bedelinin yasal faiziyle birlikte iadesi talep edildi.

Davanın görülmesine Ankara 25. Asliye Hukuk Mahkemesinde başlandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com