'Trap ve tek kurşun atış' yarışması

'Trap ve tek kurşun atış' yarışması
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, 25. Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'trap ve tek kurşun atış' yarışmaları oldukça çekişmeli anlara sahne oldu.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, 25. Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'trap ve tek kurşun atış' yarışmaları oldukça çekişmeli anlara sahne oldu.
Hisarcık Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü tarafından festival alanında düzenlenen trap yarışmasına 78, tek kurşun yarışmasına ise 68 yarışmacı katıldı. Yaklaşık 8 saat süren yarışmalarda. İlk etapta trap yarışması yapıldı. Trap yarışmasında 78 yarışmacı tarafından 8'er atış yapıldı. 8 atışta 6 isabet kaydeden 15 yarışmacı finalde 5'er atış daha yaptı. Yarışma finalinde 5'te 5 isabet kaydeden Mehmet Özkan birinci, 5'de 4 isabet kaydeden Ömer Alın üçüncü, Niyazi Yavlu ise üçüncü oldu.
Daha sonra tek kurşun atışlarına geçildi. 68 yarışmacının 60 metre uzaklıktaki hedefe attıkları 5'er atış sonunda Ali Semerciler 41 puanla birinci, Tuncay Kahraman 37 puanla ikinci olurken, üçüncülük için 35'er puan alan Hasan Hüseyin Ayan ve Serkan Karadana'ın yaptıkları birer atış sonunda 6 puan alan Hasan Hüseyin Ayan üçüncü oldu.
Hisarcık Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü tarafından trap ve tek kurşun atış yarışmaları birincilerine Emet Uçak Av Bayii ve Simav Ceylan av bayii tarafından otomatik av tüfeği, ikinci olanlara Helvacıoğlu Sarrafiyeden çeyrek altın, üçüncü olanlar ise Diasa ve Onur Gıda alışveriş merkezlerinden 100 TL. Alışveriş fişi verildi. Diğer dereceye girenlere ise olta takımı, avcı yeleği ve pantolonu hediye edildi.
Avcılara hediyeleri Dumlupınar Avcılık ve Atıcılık Yaban Hayatı Koruma Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit, Kütahya Merkez Avcılar Kulübü Başkanı Alaaddin Tekin, Tavşanlı Merkez Avcılar Kulübü Başkanı Salih Kap ve Hisarcık Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Başkanı Ali Köse tarafından verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com