Trenin yedi vagonu raydan çıktı

Trenin yedi vagonu raydan çıktı
Zonguldak'ın Çatalağzı beldesinde aldığı kömürü Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş.'ye (KARDEMİR) boşalttıktan sonra Zonguldak'a dönen tren Derecikören köyünde raydan çıktı.

Raydan çıkan vagonlar bir evin bahçesine girerken kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Çatalağzı beldesinde aldığı kömürü KARDEMİR'e götüren makinist Aslan Uzun idaresindeki 24810 sefer sayılı yük treni kömürü boşalttıktan sonra Zonguldak'a dönüşe geçti. Boş yük treni Derecikören köyüne geldiği sırada henüz belirlenemeyen bir nedenle raydan çıktı. Yük treninin 7 vagonu raydan çıkarken iki vagon bir evin bahçesine girdi. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Evin bahçesinde bulunan sap yığınlarının ise ev sahibi tarafından kazadan yarım saat önce yapıldığı belirtildi.
 
Tren yolu ulaşıma kapanırken, Devlet Demir Yolları (DDY) görevlileri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerde demir yolunda 100 metrelik hasar oluştuğu görüldü. Zonguldak Karabük arası tren seferlerinin yaklaşık 10 gün askıya alınacağı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com