TRT Dumanlı'ya Zorla Para Veriyor

TRT Dumanlı'ya Zorla Para Veriyor
Zaman Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, TRT'ye yaptığı program karşılığında para istememesine rağmen kurum zorla para veriyor!..

Ekrem Dumanlı ile Ergun Babahan, TRT'ye program yapmaya başlayınca çılgın rakamlar konuşulmaya başlanmıştı.
Aylık 50 bin TL aldıkları söylenmişti de duyan dudaklar uçuklamıştı.

TRT'nin listeyi açıklaması ile ortaya çıktı kifena halde sallanmış bu konuda...

TRT'DEN EN FAZLA PARAYI O ALIYOR

O liste ile çok ilginç detayları da farkettik.Mesela Ergun Babahan TRT'den en fazla parayı alan isim olduğunu öğrendik... Ne Fehmi Koru ne Mehmet Barlas onun yanına yaklaşabiliyor. BirTaha Akyol ona yakın rakam alıyor.

PARTNERİNDEN İKİBUÇUK KATI FAZLA PARA ALIYOR

Çıkış Yolu isimli programı TRT'ye Ekrem Dumanlı ile Ergun Babahan birlikte yapıyorlar. İlginç olan nokta da şu ki aldıkları rakam arasında dikkat çeken bir fark var ortada...

Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'ya TRT, 1.475 TL veriyor. Aylık ödenen para5.900 TL... Star yazarı Ergun Babahan'a ise aynı program içinhaftalık 3.250 TL ödeme yapılıyor. Aylık kazancı 13 bin TL... Bu rakam farkının nedeni de haliyle merak konusu oluyor.

HANİ DUMANLI PARA ALMAYACAKTI?

Bir diğer ilginç nokta da şu... Hatırlarsanız, Ekrem Dumanlı TRT'den astronomik rakamlar aldığı iddiaları üzerineTRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'e bir mektup yazmıştı. O mektupta aynen şu ifadeleri kullanmıştı;

"Çıkış Yolu" adıyla bir program teklifi geldiğinde, bunu milletimize hizmet çerçevesinde memnuniyetle kabul ettim. Bu program için para talebim olmadığı gibi herhangi bir pazarlığım da olmadı.

Ömrü boyunca müstağni yaşamış bir aydın olarak sizden "Çıkış Yolu"nu gönüllü olarak (mümkünse ücretsiz) sürdürmeyi talep ediyorum."

TRT'nin açıkladığı ücret listesine bakılırsa Ekrem Dumanlı'nın bu mektubu etkili olmamış...

TRT, Dumanlı'ya maaş ödemeye devam etmiş. gazeteciler.com
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com