TRT Gezi destekçisi çalışandan savunma istedi

TRT Gezi destekçisi çalışandan savunma istedi
Gezi Parkı olayları esnasında sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarından direnişe destek veren iletiler paylaşan personelden “Sözleşmenin feshini gerektiren filleri işledikleri" gerekçesiyle TRT tarafından savunmaları istedi.
Radikal Gazetesi'nden Mehmet Bilber’in haberine göre Gezi Direnişi sürecinde, TRT çalışanlarının sosyal medyada paylaştıkları destek mesajlarından dolayı, “sözleşmenin feshini gerektiren filleri işledikleri" gerekçesiyle TRT tarafından savunmaları istedi.
 
TRT çalışanlarının, sosyal medya hesapları incelenerek, Gezi Direnişi sırasında atılan tweetler örnek gösterildi ve yasadışı sokak gösterilerine teşvik edildiği iddia edildi. Çalışanlar ise “yasadışı sokak gösterilerine yönlendirmede” bulunmadıklarını, düşünce ve ifade özgürlüklerini kullandıklarını belirtti. Haziran ayında attıkları tweetlerin, kayıt altına alınarak, bunca zaman sonra aleyhlerinde kullanılmasının suç olduğunu söyleyen çalışanlar, aynı zamanda TRT’nin sözleşmeli çalışanlarının da bu nedenlerle kadroya almadığını söyledi.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com