'TRT resmen çuvalladı'

'TRT resmen çuvalladı'
AKP'li Hüseyin Çelik TRT'nin Karayılan ile ilgili haberlerini sert bir şekilde eleştirdi...

AKP Genel BaşkanYardımcısı Hüseyin Çelik, katıldığı TV programında önemli açıklamalarda bulundu.

Çelik, TRT'nin duyurduğu 'Murat Karayılan yakalandı' haberleri ile ilgili çok sert eleştirilerde bulundu.

BEN İHTİYATLA YAKLAŞTIM NET CEVAP VERMEDİM

"Bu olay ilk duyulduğunda ben Kanal 7'de Sayın Mehmet Acet'in konuğuydum. Orda Sayın Acet bunu söyledi ve benden de bazı yorumlar istedi. Ben tamamen ihtiyatla yaklaştım hatta bana çok ısrar etti ve net cümleler kurmadığımı söyledi.

TRT VE AA ÇUVALLADI

Ben uluslararası ajansların ve resmi makamların teyit etmemesi halinde bununla ilgili net bir şey söyleyemeyeceğimi söyledim. Nitekim öyle oldu ama burada açıkça bir şey ifade etmek isterim, özel kanallar şu ve ya bu haberleri yayınlayabilir. Onların kendi problemidir ama bu meselede; devletin kanalı TRT ve devletin haber ajansı Anadolu Ajansı resmen çuvallamıştır ve bir habercilik skandalına imza atmıştır.

TRT VE AA PKK PROPAGANDASINA SEBEP OLDULAR

Gerekçeleri ne olursa olsun bu kadar acemi davranmaya kimsenin hakkı yoktur. Ve bütün özel televizyonlar bütün haber kanalları yayınları kestiler saatlerce Murat Karayılan ile ilgili haberler yaptılar. Malesef Murat Karayılan'ı biraz da efsaneleştiren bir sürecin yaşanmasına sebebiyet verdiler. Bir nevi PKK propagandası oldu. Bunu insanlar isteyerek mi yaptı? Elbette yapmadılar. Bunun amacı PKK propagandası yapmak değildi. Ama bunun olmasına TRT ve AA sebep olmuştur."

Bazı gazetelerde çıkan devletten Fener'e şike parası haberiyle ilgili konuşan Çelik;

ŞİKE İDDİALARINI CEVAPLADI

"O para tüm takımlara gönderildiği gibi Fenerbahçe'ye de gönderilen yardım parasıdır. haberde bahsediği gibi de 5 trilyon değil, 6 trilyondur" dedi. Aziz Yıldırım'ın Mehmet Yelkovan'la görüşmesinin takibe takıldığı yönündeki haberdeki iddialara da yanıt veren Çelik; "Aziz Yıldırım'ın başbakanla ilişkisini abartmış olabileceği ihtimalini gözönüne almamak olur mu? Başbakan'ın böyle şeyler söylemesine imkan yok" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com