TRT spikerinden canlı yayında Erdoğan'a şok sözler!

TRT spikerinden canlı yayında Erdoğan'a şok sözler!
TRT spikerinden canlı yayında Başbakan Erdoğan'a saydırdı, arkasından istifasını bastı.
TRT Arapça Kanalında program yapan Mısırlı gazeteci Beshir Abdelfettah canlı yayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır politikasını eleştirdikten sonra istifa etti. Abdelfettah Mısır halkı ile Türk halkı arasında hiç bir sorun olmadığını hatta Mısır halkının Türkleri çok sevdiğini söyledi.
 
Erdoğan'ın Mısır politikasını sert bir dille eleştiren Abdelfettah şu açıklmayı yaptı: "Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Bunda şüphe yok. Liderler kendi aralarında ihtilafa düşebilirler. Ama halklar arasında bir ihtilaf yoktur. Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Tarihi ilişkilerimiz vardır, bu ilişkiler devam edecektir. Ancak Sayın Erdoğan'ın söylediği şeyler, Ezher hakkında ve Mısır hakkında söylediği şeyler ve siyasi duruşu hatalıdır. Biz Mısırlıların kırmızı çizgileri vardır. Kişisel çıkarlar ve diğer şeyler bir kenaradır.


 
Vatan sevgisi aslolandır. Bu sebeple bugün burada son programımı yaptığımı ve TRT Arapça kanalı ile bütün ilişkimi kestiğimi açıklıyorum. Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır. Kendisi özür dilememiştir. Ama ben burada özür diliyorum. Mısır halkından özür diliyorum. Özür dilemeyen utansın. Ben de bu kanalda ve bu programda çalıştığım için utanıyorum. Şimdi herkesin gözü önünde istifa ediyorum. Allah'a emanet olunuz." (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com