TRT yönetimi için kıyasıya savaş!

TRT yönetimi için kıyasıya savaş!
TRT'de görev süreleri dolacak olan kişilerin yönetim kurulundaki yerini almak için kıyasıya yarış başladı.

Yaptığı harcmalar ile adından epeyce söz ettiren TRT, birçok insanın bal kovanı haline geldi. Atasözü olarak bilinen "Devletin malı deniz, yemeyen keriz" şeklindeki söz her ne kadar atalarımıza isnat edilemeyecek kadar aşağılıkta olsa, özellikle muhafazakar kesim bu sözü benimsedi AKP döneminde. TRT'nin bol keseden dağıttığı paralardan faydalanmak için adeta vatandaş kuyruğa giriyor.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, Üst Kurulun 30 Temmuz 2013 tarihli toplantısında, görev süresi 17 Eylül tarihinde dolacak olan TRT Yönetim Kurulu Üyeliği için, hukuk alanında iki aday belirlenmesi kararlaştırılırken, bu karar 14 Ağustos 2013 tarihli ve 28735 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak ilan edildi.

Adaylar, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1597. Cadde No:13 06800 Bilkent-Çankaya/Ankara adresine 28 Ağustos 2013 Perşembe günü saat 18.00’e posta ile veya şahsen başvuruda bulunabilecek.

Eksik veya usulüne uygun olarak hazırlanmayan belgeyle yapılan müracaatlar ile postada meydana gelen gecikmelerde başvurular dikkate alınmayacak. Başvuru tarihi olarak, müracaat dilekçesi ve eklerinin, Üst Kurul evrakına giriş tarihi esas alınacak.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca belirlenen adaylar Bakanlar Kurulu tarafından atanacak. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com