TRT6 Kürtçe Şarkı Yarışması Düzenliyor!

TRT6 Kürtçe Şarkı Yarışması Düzenliyor!
Kürtçe yayını başlatan TRT bir ilke daha imza atıyor. Kürtçe şarkı yarışması düzenleyecek olan TRT Şeş, Nihat Doğan'ı da jüri üyesi olarak seçti..

Kanalda fragmanları yayınlanmaya başlayan yarışma için yurt içinde 7, yurt dışında ise 3 merkezde seçmeler yapılacak.

NİHAT DOĞAN JÜRİ ÜYESİ OLACAK
Yarışmanın eleme bölümlerinin sunuculuğunu Özlem Taş üstlenecek. Ana yarışmanın sunuculuğunu ise kanalda daha öncede program yapan Acar Filiz yapacak. Jüri üyeleri için bir hayli seçici davranan TRT 6, Nihat Doğan, Yekbun Civak ve Suriye'de yaşayan ve Kürtler arasında bir hayli popüler olan Said Yusuf'ta karar kıldığı belirtiliyor.

Eleme turlarının jüri üyeliği için ise kanalda Qada Erbane isimli programını başarı ile sunan Diyarbakırlı sanatçı Kadir İpek ve TRT 1 de yapılan Sen Türkülerini Söyle yarışmasında birinci olan ve TRT sanatçısı olarak çalışmaya başlayan Şehmuz Esenkuş yer alıyor. Yurt içinde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Van, Diyarbakır ve Nusaybin, yurt dışında ise Stocholm, Erbil ve Köln de ön elemeler yapılacak.

Büyük bir iddia ile yol çıkan kanalın iç yapımı STRANA XWE BÊJE (Sen Türkünü Söyle) ile yeni bir starlar aranacak. Yılbaşında stüdyodan canlı habere de başlayacak olan TRT 6 (Şeş) TOKİ'nin sponsorluğunda yapılacak yarışmanın birincisine İstanbul Selimpaşa Emlak Konutlarından 3 + 1 daire verilecek. Yarışamaya Kürtçe bilmeyen ünlü konuklarda jüri üyesi olarak davet edilecek. Yarışmanın başvuruları internet üzerinden alınacak. Yarışma için kendinize güveniyorsanız işte başvuru adresi. www.stranaxwebeje.com


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com