TRT'de profesör hükümete fena saydırdı!

TRT'de profesör hükümete fena saydırdı!
TRT 1'de yayınanan sağlık programında profesörün hükümetin politikalarını eleştirmesi şaşkınlık yarattı.

TRT 1 ekranlarında bir şok yaşandı. Programa davetli olara katılan profesör, sağlık bakanlığı ile alakalı yapılan icraatlara tek tek saydırınca ortalık bir anda gerildi. Sunucu ne yapacağını şaşırarak araya girmeye çalıştı.

İşte sunucuyu şok eden dakikalar;Yorgunluk ve depresyon konularında soruları yanıtlayan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Uzmanı Prof. Dr. Hakan Kumbasar, toplumu depresyona sürükleyen nedenleri sayarken pek çok `zülfü yare` dokundu.

Program sunucusunun birkaç kez sözünü kesmek istemesine rağmen Kumbaser, ´Eğer beynininiz çalışıyorsa dertlere boşver diyemezsiniz mücahale etmeniz gerekir´ diyerek şunları söyledi:

´ Doktor bütün gün özveriyle hastanede çalışıyor, değişik garip yasa ve yönetmeliklerle, anayasa haklarına aykırı kararlarla çalışma koşulları bozuluyor. Hemşire cerrah çalışıyo, özlük haklarına uygun gelir verilmiyor, ödemeler yapılmıyor, nöbet ücretleri ödenmiyor, mesai ücretleri ödenmiyor, hakettiği görevlere gelmiyor. Ataması yapılmıyor, tayini çıkmıyor. Gerçek sorunlara adaletli çözümler üretmek gerekiyor. İinsanlar tutuklanıyorlar sebebini bilmiyorlar ve o uzun tutukluluklar da depresyon yapıyor, yorgunluk yapıyor. ´ (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com