TRT'den açıklama: Buz pateni yarışları yayınlanacak!

TRT'den açıklama: Buz pateni yarışları yayınlanacak!
TRT, Kış Olimpiyatlarında Kadınlar Buz Pateni yarışlarını kıyafet hassasiyeti nedeniyle yayınlamayacak iddialarını yalanladı.
Yetkililer, pazarlıktan kaynaklı tereddüt yaşandığını ancak anlaşma sağlandığını ve yarışlarının tamamının yayınlanacağını söyledi.
TRT, Rusya'da düzenlenen Kış Olimpiyatlarında Kadınlar Buz Pateni yarışlarını, kıyafet hassasiyeti nedeniyle yayınlamayacak iddialarına yanıt verdi. Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre TRT yetkilileri kadınlar buz pateni yarışlarının tamamının yayınlanacağını belirtirken, yarışların kadın kıyafeti nedeniyle yayınlanmayacağı iddialarına tepki gösterdiler. 
 
Yetkililer, "Yayınlayıp yayınlamama tereddüdü kıyafetten değil; firma ile süren pazarlıktan kaynaklandı. Fiyatı yüksek bulduğumuz için pazarlık yaptık ama onlar bugüne kadar bir devlet kurumu olan TRT'nin pazarlık yapmasına alışkın değillerdi. Önce şaşırdılar ama sonra fiyatta anlaşma sağladık. Yaklaşık yüzde 20'lik bir indirim aldık ve tüm buz pateni yarışlarını yayınlama anlaşması sağladık" dediler. 
 
"KIYAFET HASSASİYETİ OLSA YÜZME VE VOLEYBOLU YAYINLAMAZDIK"
 
Yetkililer, yarışların TRT-3 üzerinden yayınlanacağını belirtirken, kıyafet hassasiyeti olmadığının altını bir kez daha çizdiler. "Eğer böyle olsaydı yüzme ve voleybol müsabakalarını da yayınlamazdık. İstanbul'da düzenlenen Dünya Kadınlar Tenis Şampiyonasını da yayınlamazdık" dediler.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com