TRT'den Muhteşem Yüzyıl'a Rakip!

TRT'den Muhteşem Yüzyıl'a Rakip!
Muhteşem Yüzyıl'a TRT'den rakip geliyor...

Show TV'nin tartışma yaratan dizisi Muhteşem Yüzyıl'a TRT'den rakip geliyor. Ocak ayında ekranlara gelecek Nakş-ı Dil Sultan I. Abdülhamit dönemini ekrana taşıyacak.

NAKŞ-I DİL SULTAN
İlk bölümü geçtiğimiz çarşamba yayınlanan Show TV'nin çok tartışılan dizisi MuhteşemYüzyıl'a TRT'den rakip geliyor. Ocak ayının üçüncü haftasında ilk bölümüyle ekrana gelecek olan NAKŞ-I DİL SULTAN, güzellik, güç ve ihtişamın mutluluk için yeterli olmadığının ekrana yansıması olacak.

Tarihin önemli sayfalarından birinin aralanacağı NAKŞ-I DİL SULTAN, televizyondizilerinin usta yönetmeni Hakan Gürtop'un yönetiminde çekiliyor. "İkinci Bahar", "Hayat Türküsü", "Bahar Dalları", "Yedi Tepe İstanbul" gibi unutulmaz dizilereimzasını atan Hakan Gürtop'un tecrübesi ve her biri konusunda uzman ekibiyle birlikte çekimlerini gerçekleştirdiği dizinin senaryosu Alper Kılıç tarafından kaleme alınıyor. Ahmet Okur'un yapımcılığını üstlendiği dizide güzelliği ile I. Abdülhamit'i baştan çıkaran Kafkas güzeli NAKŞ-I DİL SULTAN'ı genç ve başarılı oyuncu Tuvana Türkay canlandırıyor.

Ali Başar, Selçuk Kıpçak, Emin Olcay, Fatih Ayhan, Orhan Aydın, HandeKazanova'nın da oynadığı dizide, Tunca Aydoğan, İpek Tenolcay ve Ege Aydan gibi usta oyuncular da rol alıyor.

Hakan Gürtop yönetiminde, dönem filmleri konusunda uzmanlaşmış bir kadro ile gerçek mekanların kullanıldığı ve 1500 metrekarelik alana özel olarak tasarlanan platoda oluşturulan zengin görsellikler içerisinde, Osmanlı'nınyaşam biçimini ve kültürel yapısını detaylandıran, özenle işlenmiş kurgusal yapısıyla, Kaf Dağı'nın arkasından Valide Sultan'lığa uzanan, tutkulu, ihtişamlı, masalsı bir aşkın hikayesi "NAKŞ-I DİL SULTAN".

Osmanlı'nın gözlerden uzak kalmış bir dönemine ışık tutan "NAKŞ-I DİL SULTAN "da, duraklama dönemine giren Osmanlı İmparatorluğu'nu ıslahathareketleriyle tekrar eski gücüne kavuşturmaya çalışan I. Abdülhamitdöneminde yaşanan olaylar anlatılırken, gerek seçilen mekanlar, gerekse çekim teknikleriyle adeta görsel bir şölene de sahne olacak TRT ekranı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com