TRT'nin dizisinden 'Paralel Devlet' göndermesi

TRT'nin dizisinden 'Paralel Devlet' göndermesi
AKP-Cemaat kavgasının diğer ayağı diziler üzerinden devam ediyor. STV'nin en çok seyredilen Şefkat Tepe dizisi ile TRT'de yayınlanmaya başlayan Osman Sınav'ın yapımı Kızıl Elma dizisi güncel konulardaki atışmaları dizilere taşıyorlar.

Fethullah Gülen cemaatinin yayın organı olarak nitelenen Samanyolu TV’nin tartışma ve eleştirilere konu olan dizisi Şefkat Tepe ile TRT’nin MİT'i konu alan dizisi Kızılelma "güncel siyaseti” dizilere aktarma yarışına girdiler.

Samanyolu TV’de yayımlanan Şefkat Tepesi dizisinin son yayınlanan 140. bölümünde "Gülen cemaatini yok etmek için harekete geçen 'Karar Kurulu' üyelerinin, montaj yapılmış ses kayıtları ile cemaatin nasıl yıpratılacağını" konuşuyorlar.

Buna karşılık devletin televizyon kanallarından TRT’de yayımlanan ve Osman Sınav'ın yapımcılığını üstlendiği Kızılelma dizisinin bu akşam yayınlanacak bölümünde MİT ajanı Murad, MİT Müsteşarı ile buluşmasında Gülen cemaatini kast ederek "devlete sızmış paralel örgütün komplo hazırlığından" söz ediyor ve hedefin Başbakan olduğunu açıklıyor. MİT ajanı Murad, MİT Müsteşarı'nın şaşkın bakışları arasında bu kez isim vererek ekliyor: "Hedef Recep Tayyip Erdoğan…" (mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com