TRT'nin En Büyük Personel Alımı!

TRT'nin En Büyük Personel Alımı!
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin son yılların en büyük alımı için düğmeye bastı..

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, son yılların en büyük kadro alımı için düğmeye bastı. TRT Yönetim Kurulu, kuruma 890 yeni kadro ihdas edilmesi için RTÜK’ten onay aldı. Kurum, bu kadroların 185’ine, önümüzdeki günlerde alım yapacak. Yedek alımlarla birlikte sayının iki katına çıkması bekleniyor.

TRT, bir süre önce RTÜK’e başvurarak halihazırda kullanılmayan 890 kadronun iptal edilmesini, bunun yerine 890 yeni kadro açılmasını istedi. Üst Kurul’a gönderilen yazıda, kadro istenen alanlar, stajyer muhabir, yapım ve yayın görevlisi, müfettiş yardımcısı ve uzman yardımcısı olarak sıralandı.

890 kadronun 866’sı kurum dışından, 24’ü de kurum içi nakiller için ayrıldı. RTÜK’ün istemi onaylamasının ardından hemen harekete geçen TRT yönetimi ihdas edilen kadroların 185’ini doldurmak için düğmeye bastı. Kurumun yeni personel alımına ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bu çerçevede TRT 30 stajyer spiker, 13 stajyer muhabir, 137 yapım ve yayın görevlisi, 5 avukat alacak. Kurumun merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilecek personel için 10-11 Temmuz tarihlerinde yapılan ve daha sonra patlak veren kopya skandalıyla gündeme gelen KPSS’ye katılmış olma şartı aranacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com